1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Dwie nitki S3 Zielona Góra - Sulechów już w ten weekend

Dwie nitki S3 Zielona Góra - Sulechów już w ten weekend

  1. A.K.
  2. conadrogach.pl
  3. 2017-10-19
Dwie nitki S3 Zielona Góra - Sulechów już w ten weekend
Odcinek drogi ekspresowej S3 Sulechów - Zielona Góra Północ jest gotowy i czeka na otwarcie. Bardzo możliwe, ze kierowcy pojada nim już w ten weekend. Zdjęcia: GDDKIA
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w piątek tj. 20 października ma być otwarty nowy odcinek drogi ekspresowej S3 z Sulechowa do węzła Zielona Góra Północ. Fragment liczy około 13, 5 km i podobnie jak otwarta niedawno obwodnica Gorzowa Wielkopolskiego wpłynie na komfort i czas podróży w zachodniej części kraju.

Pierwotnie zakładano, że rozbudowanym odcinkiem drogi S3 kierowcy pojadą w sierpniu br., jednak naprawy wymagała jeszcze stara jezdnia, co opóźniło prace. W końcu jednak droga jest gotowa do puszczenia ruchu. Jak dowiedzieliśmy się, uroczyste otwarcie trasy planowane jest na piątek lub na ten weekend. Dzięki temu kierowcy będą mieli do dyspozycji dwie nitki ekspresowego odcinka drogi S3 od węzła Zielona Góra Północ do węzła Sulechów.

Według umów zawartych z wykonawcami prac w tym roku w woj. lubuskim udostępnione mają być jeszcze odcinki rozbudowanej S3-ki na trasie Sulechów – Nowa Sól. W budowie pozostaje jeszcze fragment drogi Zielona Góra Północ – Niedoradz o długości 13,3 km. Termin zakończenia prac przypada na maj2018 roku.

Przypomnijmy, budowa odcinka drogi ekspresowej S3 z Sulechowa do węzła Zielona Góra Północ ruszyła wiosną 2015 roku. Inwestycja zakłada dobudowę drugiej, bliźniaczej jezdni drogi S3 oraz rozbiórkę istniejącego mostu na Odrze w Cigacicach i budowę nowego obiektu. O ile oddanie trasy przewidziano na II połowę tego roku to z nowego mostu skorzystamy dopiero w połowie roku 2019. Koszt inwestycji to 299 mln zł.

Droga ekspresowa S3 będzie miała docelowo ok 470 km długości i połączy Świnoujście z granicą państwa z Czechami w Lubawce. Nadal trwa budowa trasy na terenie województwa lubuskiego (dobudowa drugiej jezdni) i dolnośląskiego (budowa nowej drogi). Najdłużej poczekamy na brakujący odcinek S3 z Bolkowa (woj. dolnośląskie) do Lubawki (granica z Czechami), bo nadal trwa przetarg na wybór wykonawcy prac.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S3 Jak dojadę - Sulechów Jak dojadę - Zielona Góra