1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Finał prac na kolejnym odcinku DK45 na Opolszczyźnie

Finał prac na kolejnym odcinku DK45 na Opolszczyźnie

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-02-22
Finał prac na kolejnym odcinku DK45 na Opolszczyźnie
Rozbudowana DK45 pomiędzy Praszką a granicą z woj. łódzkim. Zdjęcia: GDDKIA
Dobiegły końca prace przy rozbudowie 7 km drogi krajowej nr 45 (DK45) od obwodnicy Praszki do granicy woj. opolskiego i łódzkiego. To kolejna z inwestycji realizowanych w w ciągu DK45. Na trasie jest teraz bezpieczniej.

Inwestycja na DK45 obwodnica Praszki – granica z woj. łódzkim obejmowała rozbudowę drogi i wzmocnienie konstrukcji istniejącej jezdni, z dostosowaniem do nośności 11,5 t/oś. Rozbudowano skrzyżowania o dodatkowe lewoskręty: na przecięciu z drogą powiatową nr 1910 O w kierunku do Ożarowa, a także z drogą gminną nr 100922 O w kierunku na Dalachów, gdzie nastąpiła korekta geometrii łuku drogi. Wybudowano drogę pieszo – rowerową oraz przebudowano chodniki w miejscowości Sołtysy i Wierzbie. Wybudowano bądź przebudowano zatoki autobusowe oraz przepusty drogowe. Odcinek został wyposażony w dodatkowe jezdnie do obsługi przyległego terenu oraz oświetlenie drogowe i elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Rozbudowany odcinek DK45 na trasie Praszka - granica województwa

Rozbudowany odcinek DK45 na trasie Praszka - granica województwa

Zdjęcia: GDDKIA

Wykonawcą prac wycenionych na ok. 30,7 mln zł była firma ADAC LEWAR.

13-kilometrowa obwodnica Praszki otwarta. Nowa DK45 w woj. opolskim

Do 2030 r. drogowcy zaplanowali rozbudowy kilkunastu istniejących odcinków dróg na Opolszczyźnie o łącznej długości nieco ponad 100 km. Zadania dotyczą głównie dróg krajowych nr 45 (na północ od Opola i pomiędzy Kluczborkiem i Praszką) oraz DK46 Opole - Niemodlin. 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 45 Jak dojadę - Praszka