Finisz prac na odcinku ekspresowej S6 w kierunku Kołobrzegu
Budowa odcinka drogi ekspresowej S6 Kiełpino - Kołobrzeg dobiega końca. Zdjęcia: GDDKIA

Na niektórych fragmentach budowanej drogi ekspresowej S6 w woj. zachodniopomorskim prowadzone są już roboty wykończeniowe. Dowiedzieliśmy się, że końcowe prace trwają np. na odcinku S6 Kiełpino – Kołobrzeg, który ma być oddany już na wiosnę przyszłego roku.

Wartość kontraktu na zaprojektowanie i budowę odcinka drogi S6 Kiełpino – Kołobrzeg, który podpisano w październiku 2015 roku, wynosi około 455 milionów złotych. Realizowane zadanie obejmuje odcinek drogi ekspresowej S6 od węzła Kiełpino z DW105 (bez węzła) do węzła Kołobrzeg Zachód z DW 162 (z węzłem) o długości 24 km. Droga ekspresowa S6 wybudowana będzie w przekroju dwujezdniowym, po 2 pasy ruchu na każdej jezdni. Dostępność do drogi będzie jedynie w węzłach drogowych, natomiast ruch lokalny będzie się odbywać za pomocą dróg zbiorczych oraz bezkolizyjnych przejazdów drogowych z jednej strony drogi na drugą (bez połączenia z droga ekspresowa).

 

Zgodnie z zapisami umowy inwestycja powinna zostać zakończona w kwietniu 2019 roku.

 

Budowa drogi ekspresowej S6 Kiełpino - Kołobrzeg

Budowa drogi ekspresowej S6 Kiełpino - Kołobrzeg. Prace realizowane w październiku to m.in. montaż barier stalowych, wzmocnienie podłoża, podbudowa z betonu asfaltowego. Zdjęcia: GDDKIA

 

Droga krajowa nr 6 jest główną trasą spinającą Pomorze, łączy Szczecin z Gdańskiem. Obecnie jest to jednojezdniowa droga przebiegająca przez szereg miejscowości. Już w przyszłym roku to się zmieni. Ekspresowa „szóstka” od Goleniowa po Koszalin będzie miała parametry drogi ekspresowej. Trasa będzie miała długość około 120 kilometrów, dwie jezdnie po dwa pasy ruchu każda, wraz z rezerwą pod dobudowę w przyszłości 3 pasa ruchu. Wjazd na drogę i zjazd z niej będzie możliwy tylko przez węzły drogowe.

 

Powstająca droga ekspresowa S6 koło Kołobrzegu

Powstająca droga ekspresowa S6 Szczecin - Kołobrzeg - Koszalin. Zdjęcia: GDDKIA

 

Ruch po nowej jezdni S6 Nowogard – Płoty, na razie z ograniczeniami

 

Odcinki S6-ki w woj. zachodniopomorskim będą oddawane do ruchu w 2019 roku. Opóźnienie jest na obwodnicy Koszalina i Sianowa. Część obwodnicy będzie gotowa w przyszłym roku, a całość w 2020 roku.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

frant
2019-01-28 16:49
Ale S6 buduje się (z wielkimi trudnościami) jedynie do Koszalina i Sianowa, by zadowolić woj.zach-pomorskie, okręg wyborczy ,, Jojo". Natomiast S6 dalej, od Sianowa przez Słupsk do Lęborka - rządowi decydenci ,,odciągają" budowę, by rzekomo budować ją w ramach PPP, czyli nigdy. Dobrze, że chociaż podpisano umowy na ściśle ,,Kaszubski" odcinek S6 od Bożegopola Wielkiego (za Lęborkiem) przez Szemud do Gdyni Wlk.Kack.(nowy odcinek całkowicie po ,,nowym śladzie"drogowym).
maniek
2018-11-08 10:44
Brawo

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: