1. Strona główna
  2. Informacje
  3. GDDKIA: Rozbudujemy ponad 12 km DK9 Skaryszew – Iłża

GDDKIA: Rozbudujemy ponad 12 km DK9 Skaryszew – Iłża

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-11-08
GDDKIA: Rozbudujemy ponad 12 km DK9 Skaryszew – Iłża
DK9 na południe od Radomia będzie rozbudowana do statusu trasy GP. Zdjęcia: GDDKIA
Drogowcy mają już decyzję środowiskową, która określa wymagania dla rozbudowy drogi krajowej nr 9 (DK9) na odcinku od Iłży do Skaryszewa (woj. mazowieckie). To jedna z inwestycji na DK9 na południe od Radomia, która zmieni oblicze tej drogi.

Burmistrz Iłży wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla rozbudowy DK9 na odcinku od końca obwodnicy Skaryszewa do początku obwodnicy Iłży. To ważny etap na drodze do rozbudowy trasy.

Wykonawcą koncepcji programowej oraz materiałów do uzyskania decyzji środowiskowej wraz z jej uzyskaniem jest firma Egis Poland (lider) i JAF-GEOTECHNIKA.

- Aktualnie biuro projektowe przygotowuje materiały do przeprowadzenia procedury audytu BRD, w toku jest opracowanie dokumentacji geologiczno-inżynierskiej wraz z analizą wzmocnienia podłoża Ponadto trwa doszczegółowienie rozwiązań projektowych oraz branżowych – wyjaśniają drogowcy.

Termin zakończenia wszystkich prac przewidziano na I kwartał 2024 r.

Kolejnym krokiem, będzie ogłoszenie przetargu na wybór wykonawcy robót, który w systemie projektuj i buduj zrealizuje inwestycję. - Przy sprawnym przebiegu postępowania przetargowego szacujemy, że w pierwszym kwartale 2025 r. podpiszemy umowę z wykonawcą – zapowiada warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W przygotowaniu jest też rozbudowa dalszego odcinka DK9 od obwodnicy Iłży do granicy z woj. świętokrzyskim. Pisaliśmy o tym więcej tutaj:

DK9 od obwodnicy Iłży do granicy województwa w drodze po nową decyzję środowiskową

Obwodnica Iłży w ciągu DK9 została oddana do ruchu w 2022 r

Obwodnica Iłży w ciągu DK9 została oddana do ruchu w 2022 r. Zdjęcia: GDDKIA

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 9 Jak dojadę - Iłża Jak dojadę - Skaryszew