1. Strona główna
  2. Informacje
  3. GDDKIA rozstrzygnęła przetarg na budowę S7 Płońsk Czosnów

GDDKIA rozstrzygnęła przetarg na budowę S7 Płońsk Czosnów

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2020-03-19
GDDKIA rozstrzygnęła przetarg na budowę S7 Płońsk Czosnów
GDDKIA wybrała najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę jednego z trzech odcinków S7 Płońsk – Czosnów. Zdjęcia: GDDKIA
Oferta firmy Budimex została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S7 Płońsk – Czosnów na odcinku od węzła Modlin do węzła Czosnów. To część trasy S7 biegnącej z Warszawy do Gdańska.

Po wyborze najkorzystniejszej oferty na wspomniany fragment S7 pozostali oferenci mają czas na składanie odwołań (do 30 marca ). Po tym okresie przeprowadzona zostanie obowiązkowa kontrola uprzednia zamówienia przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

- Jeśli nie zostaną złożone odwołania a kontrola uprzednia zakończy się bez uwag, niezwłocznie przystąpimy do podpisania umowy – zaznacza Jan Krynicki z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa 9,7 km drogi ekspresowej S7 od węzła Modlin (z węzłem) do węzła Czosnów o przekroju dwujezdniowym z trzema pasami ruchu, która powstanie w miejscu obecnej drogi krajowej nr 7. Rozbudowane zostaną dwa istniejące węzły drogowe: Modlin i Błonie. Konstrukcja mostu na Wiśle w Zakroczymiu zostanie uzupełniona o chodnik (na nitce obiektu w kierunku Gdańska) i ścieżkę rowerową (na nitce obiektu w kierunku Warszawy). Ponadto wybudowane zostaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Przypomnijmy, oferty firm zainteresowanych realizacją kolejnych trzech odcinków drogi S7 od końca obwodnicy Płońska do Czosnowa poznaliśmy w drugiej połowie listopada 2019 r. To około 35 km trasy, która powstanie w miejscu obecnej DK7.

Stan prac dla drogi S7 Płońsk – Czosnów:

S7 węzeł Siedlin (bez węzła) – węzeł Załuski (bez węzła) dł. 12,9 km

5.08.2019 r. - ogłoszenie przetargu nieograniczonego

21.11.2019 r. - otwarcie ofert

Po pozytywnym dla GDDKiA rozstrzygnięciu odwołań przez Krajowa Izbę Odwoławczą zostanie przedstawiona najkorzystniejsza oferta.

S7 węzeł Załuski (z węzłem) – węzeł Modlin (bez węzła) dł. 12 km

12.08.2019 r. - ogłoszenie przetargu nieograniczonego

21.11.2019 r. - otwarcie ofert

Po pozytywnym dla GDDKiA rozstrzygnięciu odwołań przez Krajowa Izbę Odwoławczą prace zmierzają do wyboru oferty najkorzystniejszej.

S7 węzeł Modlin (z węzłem) - węzeł Czosnów (bez węzła) dł. 9,7 km

19.08.2019 r. - ogłoszenie przetargu nieograniczonego

28.11.2019 r. - otwarcie ofert

19.03.2020 r. wybór najkorzystniejszej oferty firmy Budimex (ok. 598,8 mln zł)

Po zakończeniu bez uwag kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych oraz po przedłożeniu przez wykonawcę gwarancji należytego wykonania umowy, możliwe będzie podpisanie umowy.

Mapa z odcinkami realizacyjnymi drogi ekspresowej S7 Napierki - Płońsk - Warszawa

Mapa drogi ekspresowej S7 Warszawa - Gdańsk. Mapa: GDDKIA

Kiedy powstanie droga S7 w Małopolsce - zaawansowanie prac

S7 Warszawa - Czosnów w przygotowaniu

Projektanci pracują nad koncepcją programową dwóch odcinków, które połączą drogę ekspresową S7 z Trasą Armii Krajowej w Warszawie. Odcinek od Czosnowa do Kiełpina będzie prowadził po śladzie obecnej DK7, natomiast od Kiełpina do Warszawy po nowym przebiegu przechodząc m.in. przez Bemowo.

Odbiór dokumentacji dla tego właśnie odcinka planowany jest na jesień tego roku. Przed ogłoszeniem przetargu na wyłonienie wykonawcy potrzebne będzie jeszcze zapewnienie finansowania. Przypomnijmy, że obecnie odcinek S7 Czosnów - Warszawa znajduje się poza limitem obecnego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014 - 2023 (z perspektywą do 2025 r.).

Po perypetiach z wykonawcą południowej wylotówki z Warszawy w budowie jest już cały brakujący fragment trasy S7 z Warszawy do Grójca.

Nowa umowa na S7 Warszawa Lotnisko - Lesznowola

 

Droga ekspresowa S7 powstaje, by usprawnić ruch na kierunku północ - południe. Połączy bezpośrednio Gdańsk, Warszawę i Kraków. Jest ona częścią międzynarodowej drogi E28 (na odcinku Gdańsk-Lipce – Elbląg-Wschód) i E77. Wybudowanie drogi ekspresowej S7 przyczyni się do skrócenia czasu podróży, zwiększenia przepustowości i płynności ruchu, poprawy bezpieczeństwa ruchu na istniejącej drodze.  Po zakończeniu realizacji będzie najdłuższą drogą ekspresową w Polsce.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S7