• Facebook - conadrogach
GDDKiA szuka nowego wykonawcy Krajowego Systemu Poboru Opłat
Ogłoszono postępowanie na wybór wykonawcy nowego Krajowego Systemu Poboru Opłat (KSPO). Umowa z wybranym wykonawcą zastąpi obecną z firmą Kapsch i będzie obejmowała świadczenie usług przez 6 lat, tj. od 3 listopada 2018 r. do 2 listopada 2024 r. Zdjęcie: Łukasz Jóźwiak, GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na wybór wykonawcy nowego Krajowego Systemu Poboru Opłat (KSPO). Podpisanie umowy planowane jest do końca 2017 r. Nowy system ma ruszyć od 3 listopada 2018 r.

Postępowanie przetargowe jest realizowane w modelu II-etapowym, w trybie dialogu konkurencyjnego. - Po publikacji ogłoszenia, rozpoczął się I etap postępowania, w wyniku którego zostaną wyłonieni wykonawcy spełniający, postawione warunki podmiotowe. II etap postępowania prowadzony będzie w formie dialogu, do którego zostaną zaproszeni wykonawcy, dopuszczeni w I etapie. Po zakończeniu dialogu zostanie wykonawcom przekazana finalna Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia, wraz z zaproszeniem do złożenia ofert – informuje GDDKIA.

- Najważniejszym etapem przedmiotowego postępowania jest zastosowana przez Zamawiającego formuła dialogu z dopuszczonymi do tego etapu wykonawcami, którzy, w odpowiedzi na przedstawione potrzeby i wymagania Zamawiającego w zakresie KSPO, będą mogli w przedstawić swoje rozwiązania dla GDDKiA w przedmiotowym zakresie. Celem dialogu konkurencyjnego, będzie wypracowanie optymalnych i najbardziej efektywnych technicznie i ekonomicznie rozwiązań dla przyszłego KSPO, które będą wykorzystane przez Zamawiającego do finalnego określenia kształtu i sposobu funkcjonowania systemu – czytamy w komunikacie.

GDDKiA będzie dążyć do podpisania umowy do końca 2017 r., tak, aby zagwarantować odpowiedni czas na testy i płynne wprowadzenie systemu przed rozpoczęciem realizacji umowy. Umowa z wybranym wykonawcą będzie obejmowała świadczenie usług przez 6 lat, tj. od 3 listopada 2018 r. do 2 listopada 2024 r.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: