1. Strona główna
  2. Informacje
  3. GDDKIA zasypana pytaniami o S8 Ząbkowice Śląskie - Bardo. Dłużej poczekamy na wyniki przetargu

GDDKIA zasypana pytaniami o S8 Ząbkowice Śląskie - Bardo. Dłużej poczekamy na wyniki przetargu

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-11-13
GDDKIA zasypana pytaniami o S8 Ząbkowice Śląskie - Bardo. Dłużej poczekamy na wyniki przetargu
Obecna droga krajowa przez Bardo jest w remoncie. Zdjęcia: GDDKIA
Dłużej poczekamy na otwarcie ofert w przetargu dla odcinka drogi ekspresowej S8 pomiędzy Ząbkowicami Śląskimi a Bardem. Realizacja prawie 14 kilometrowego odcinka wywołała lawinę pytań u wykonawców. Odcinek jest częścią większej inwestycji, jaką jest budowa ekspresówki z Wrocławia do Kłodzka.

- Z uwagi na dużą ilość pytań (około 400) do przetargu na projekt i budowę drogi S8 Ząbkowice Śląskie - Bardo, przesłanych przez zainteresowanych wykonawców, przesuwamy termin otwarcia ofert na 20 grudnia br. – poinformował wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

S8 Wrocław – Kłodzko. W tym roku wystartuje realizacja drogi z Kobierzyc do Łagiewnik

Przetarg na wybór wykonawcy, który zaprojektuje i wybuduje 14 kilometrowy fragment pomiędzy Bardem i Ząbkowicami Śląskimi ruszył w I połowie października br. To już czwarty odcinek dolnośląskiej trasy S8, który jest w fazie przetargu.

Zadanie obejmuje budowę 14 kilometrowego fragmentu drogi ekspresowej S8, który zostanie poprowadzony nowym śladem i przebiegać będzie przez tereny gmin Ząbkowice Śląskie i Bardo. S8 będzie wykorzystywać przebieg drogi krajowej nr 8 w minimalnym stopniu, w przeważającej części na przecięciach z nią.  W ciągu odcinka powstaną dwa węzły drogowe:  Ząbkowice Śląskie Wschód na połączeniu z drogą wojewódzką nr 385 oraz Bardo na połączeniu z obecną DK8.  

 

Węzeł Bardo w ciągu drogi ekspresowej S8

Węzeł Bardo w ciągu drogi ekspresowej S8. Zdjęcia: GDDKIA

 

Węzeł Ząbkowice Śląskie w ciągu trasy S8

Węzeł Ząbkowice Śląskie w ciągu trasy S8. ZDjęcia: GDDKIA

W ciągu odcinka powstanie pięć mostów (w tym cztery pełniące również funkcje przejść dla zwierząt), siedem wiaduktów nad drogą ekspresową, wiadukt nad linią kolejową. Powstaną jeszcze dwa wiadukty w ciągu drogi ekspresowej, które podobnie jak 10 z 12 zaplanowanych przepustów również będą pełnić funkcje przejść dla zwierząt. 

W tym roku GDDKIA planuje jeszcze ogłosić przetarg na ponad 17 km odcinek trasy S8 od Łagiewnik do Ząbkowic Śląskich. W trakcie prac przygotowawczych jest jeszcze fragment z Barda do Kłodzka, a ich efekt jest uzależniony od wyniku analiz połączenia go z planowaną obwodnicą Złotego Stoku. 

Zakończenie budowy całej trasy S8 Wrocław – Kłodzko planowane jest w latach 2028-2033.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S8 Jak dojadę - Bardo Jak dojadę - Ząbkowice Śląskie