1. Strona główna
  2. Informacje
  3. GDDKIA: Zbliżamy się do końca prac na S1 Podwarpie - Dąbrowa Górnicza

GDDKIA: Zbliżamy się do końca prac na S1 Podwarpie - Dąbrowa Górnicza

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-05-22
GDDKIA: Zbliżamy się do końca prac na S1 Podwarpie - Dąbrowa Górnicza
Droga ekspresowa S1 Podwarpie - Dąbrowa Górnicza - otwarcie pod koniec czerwca br. Zdjęcia: GDDKIA
Na koniec prac na drodze ekspresowej S1 Podwarpie – Dąbrowa Górnicza kierowcy czekają od wielu miesięcy. Oddanie drogi S1 do ruchu zapowiadane jest na początek wakacji. Jednak prace nadal prowadzone będą na węźle Pogoria. Po rozbudowie S1 kierowcy zyskają wygodnie połączenie pomiędzy ‎aglomeracją ‎górnośląską i przyległymi terenami, w tym z portem lotniczym w Pyrzowicach, ‎z autostradą A1 oraz ‎dojazdami do przejść granicznych.

Jak informują drogowcy, zakończenie robót na budowie drogi S1 Podwarpie – Dąbrowa Górnicza powinno nastąpić do 24 czerwca 2024 r. Wyjątkiem będzie węzeł Pogoria, na którym prace potrwają jeszcze kilka miesięcy.

Pierwotny termin zakończenia prac na S1 przypadał na grudzień 2023 r. Po podpisaniu aneksów terminowych uwzględniających uzasadnione roszczenia wykonawcy, zakończenie robót przesunięto na II połowę czerwca br. Węzeł Pogoria zostanie oddany do użytkowania wraz z nowo wybudowanym wiaduktem.

Na węźle Dąbrowa Górnicza Pogoria do wykonania jest jeszcze wiadukt drogowy w ciągu DW796

Na węźle Dąbrowa Górnicza Pogoria do wykonania jest jeszcze wiadukt drogowy w ciągu DW796

Zdjęcia: GDDKIA

- W trakcie rozbiórki istniejącego wiaduktu oraz budowy nowego organizacja ruchu w rejonie węzła będzie kilkukrotnie zmieniana. Zakończenie budowy obiektu i dopuszczenie go do ruchu wraz z uruchomieniem przebudowanego węzła Pogoria planowane jest do końca 2024 r. – zapowiada katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

A oto jakie zmiany w ruchu na S1 czekają nas w najbliższym czasie...

Od piątku 24 maja zmieni się organizacja ruchu na S1 w Dąbrowie Górniczej. O godz. 10 na węźle Pogoria dojazd do ronda od strony m. Tychy odbywać się będzie jezdnią w kierunku Częstochowa. Dla kierowców jadących z przeciwnej strony nic się nie zmieni.

Zmiany w ruchu na S1 w Dąbrowie Górniczej

Zmiany w ruchu na S1 w Dąbrowie Górniczej. Mapa: GDDKIA

Wykonawcą zadania jest firma Budimex umowa z września 2020 roku. W ramach inwestycji powstaje nowy dwujezdniowy odcinek drogi ekspresowej S1 o długości 6,95 km z dwoma węzłami: Dąbrowa Górnicza Ząbkowice oraz Dąbrowa Górnicza Pogoria. Nowa droga będzie biegła w śladzie już istniejącej trasy.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S1 Jak dojadę - Dąbrowa Górnicza