1. Strona główna
  2. Informacje
  3. GDDKIA zleciła projekt wyciszenia DK86 w Sarnowie. Umowa na ponad 687 mln zł

GDDKIA zleciła projekt wyciszenia DK86 w Sarnowie. Umowa na ponad 687 mln zł

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-10-23
GDDKIA zleciła projekt wyciszenia DK86 w Sarnowie. Umowa na ponad 687 mln zł
Zaprojektowanie ekranów wzdłuż 3,2 km odcinka DK86 wyniesie 687 mln zł. Mapa: GoogleMaps
Drogowcy zlecili projekt zabezpieczeń przeciwhałasowych wzdłuż ponad 3 km odcinka drogi krajowej nr 86 w woj. śląskim. Planowana inwestycja obejmie odcinek o od miejscowości Golaszka do węzła drogowego z ul. Podgórną w Sarnowie. Umowa opiewająca na 687 mln zł obejmuje zaprojektowanie zabezpieczeń przeciwhałasowych wzdłuż DK86.

- Podpisaliśmy umowę na zaprojektowanie zabezpieczeń przeciwhałasowych wzdłuż DK86 w Sarnowie. Dokumentacja projektowa powinna zostać przygotowana do 11 miesięcy od podpisania umowy, której wartość wynosi ponad 687 mln zł – poinformował katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Umowa obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej (do 11 miesięcy od podpisania umowy), wsparcie zamawiającego na etapie przetargu na roboty budowlane wraz z udzielaniem wyjaśnień i odpowiedzi oferentom (4 miesiące) oraz pełnienie nadzoru autorskiego w czasie realizacji robót wykonywanych w oparciu o sporządzoną dokumentację projektową (77 miesięcy). Wykonanie robót budowlanych przewidziano w latach 2024-2025.

Na podstawie projektu drogowcy będą mogli zlecić w przyszłości budowę ekranów akustycznych. Drogowcy tłumaczą, że tak drogi opracowanie musi powstać w odpowiedzi na zapisy Programu ochrony środowiska przed hałasem dla województwa śląskiego do roku 2023 oraz decyzji Marszałka Województwa Śląskiego, zobowiązującej GDDKiA do ograniczenia negatywnego oddziaływania na środowisko poprzez obniżenie hałasu, przenikającego z odcinka DK86 w Sarnowie.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S86 Utrudnienia na drodze 86