1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Gliwice: DTŚ w budowie - zmiany w ruchu

Gliwice: DTŚ w budowie - zmiany w ruchu

  1. conadrogach.pl
  2. info. pras
  3. 2014-12-03
Gliwice: DTŚ w budowie - zmiany w ruchu
Węzeł autostradowy: autostrada A1 łączy się z Drogową Trasą Średnicową w Gliwicach. Fot. GDDKiA.
Trwa budowa drugiego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach – od ul. Kujawskiej do drogi krajowej nr 88. Trasa o długości 5,6 km to ostatni fragment DTŚ, łączącej miasta konurbacji śląskiej na trasie Katowice – Gliwice. Prace są już bardzo zaawansowane. W związku z tym w nadchodzących dniach wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu.
Od 3 grudnia 2014 r. kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na ul. Jagiellońskiej. Wprowadzona zostanie zmiana w organizacji ruchu, która polegać będzie na przewężeniu do jednego pasa jezdni na odcinku od św. Katarzyny do ul. Szarej. Obowiązywać będzie ruch wahadłowy – informuje Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach. Utrudnienia w ruchu potrwają do 5 grudnia 2014 r.

Dodatkowo, w najbliższy poniedziałek (8 grudnia) zamknięta zostanie dla ruchu ul. Częstochowska – na odcinku od skrzyżowania z ul. Jagiellońską do Alei Przyjaźni. Zmotoryzowanych będzie obowiązywał objazd. Zostanie on poprowadzony ul. Konarskiego, gdzie pod koniec października oddano już do użytku nowy wiadukt nad budowaną DTŚ. Szczególną ostrożność kierowcy powinni zachować na ul. Wrocławskiej na wysokości mostu nad Kłodnicą. Warto w tym miejscu zdjąć nogę z gazu i zwrócić baczną uwagę na nowe oznakowanie. Mieszkańcy będą mieli zapewniony dojazd do posesji. – Pierwszeństwo przejazdu będą posiadali kierowcy poruszający się ul. Wrocławską w Konarskiego. Ulicą Częstochowską będzie można dojechać do ul. Piramowicza i Gorzołki. Na dostępnym odcinku ulica będzie drogą dwukierunkową – informuje ZDM.

Powstanie nowy wiadukt i kładka dla pieszych
– Ulica Częstochowska pozostanie nieprzejezdna do końca listopada 2015 r. W tym czasie istniejący wiadukt w ciągu ul. Częstochowskiej – nad budowaną DTŚ – zostanie rozebrany. W jego miejsce powstanie nowy obiekt oraz kładka dla pieszych – informuje Eurovia Polska, wykonawca inwestycji. Na 13 grudnia zapanowano zamknięcie dla ruchu kołowego ul. Zwycięstwa – na odcinku od ul. Dubois do ul. Fredry. Ruch pieszy w tym miejscu zostanie zachowany.

Budowa Drogowej Trasy Średnicowej to ogromna inwestycja realizowana w ścisłym centrum Gliwic. Na tym odcinku zaprojektowano 14 obiektów inżynierskich – wiaduktów, mostów i kładek, a także tunel o długości 493 m, którym „średnicówka” przejdzie pod ulicami Zwycięstwa i Dworcową. Powstanie aż 11 powiązań z istniejącym układem drogowym w postaci węzłów i skrzyżowań.
Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 88 Jak dojadę - Gliwice