1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Gliwice: Rondo zamiast skrzyżowania na Wyczółkowskiego i Kresowej

Gliwice: Rondo zamiast skrzyżowania na Wyczółkowskiego i Kresowej

  1. conadrogach.pl
  2. UM Gliwice
  3. 2017-01-18
Gliwice: Rondo zamiast skrzyżowania na Wyczółkowskiego i Kresowej
W miejsce obecnego skrzyżowania ulic Kozielskiej, Wyczółkowskiego i Kresowej w Gliwicach powstanie czterowlotowe rondo. Dzięki temu będzie bezpieczniej.
Skrzyżowanie ulic Kozielskiej, Wyczółkowskiego i Kresowej w Gliwicach (Brzezinka) zostanie przebudowane na rondo – zapowiada Zarząd Dróg Miejskich. W ciągu ostatnich dwóch lat doszło tam do kilkunastu zdarzeń drogowych. Gdy zostanie przebudowane na rondo ma być bezpieczniej.

Pomimo dobrej widoczności w obrębie skrzyżowania oraz dodatkowego oznakowania ostrzegającego o wypadkach drogowych i ograniczenia prędkości do 40 km/h, na skrzyżowaniu Kozielskiej, Wyczółkowskiego i Kresowej dochodzi do licznych wypadków. Wśród najczęstszych przyczyn można wyliczyć nie udzielenie pierwszeństwa i nieprawidłowe wyprzedzanie. W trosce o bezpieczeństwo uczestników dróg, Zarząd Dróg Miejskich podjął decyzję o przebudowaniu skrzyżowania na czterowylotowe rondo.

– Przebudowa powinna rozpocząć się w drugiej połowie bieżącego roku. W miejsce obecnego skrzyżowania powstanie czterowlotowe rondo. Inwestycja obejmie także m.in. wykonanie nowej nawierzchni, przebudowę i budowę chodników. Przystanek autobusowy w ciągu ul. Kozielskiej, obecnie znajdujący się przy skrzyżowaniu, zostanie przeniesiony. Dla linii kursujących tą ulicą, wybudowana zostanie zatoka autobusowa – wylicza Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy ZDM w Gliwicach.

Obecnie trwa uzupełnianie dokumentacji projektowej. Gdy zostanie zakończona, Zarząd Dróg Miejskich będzie mógł wystąpić z wnioskiem o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Po otrzymaniu zezwolenia na realizację inwestycji drogowej zostanie ogłoszony przetarg, wyłaniający wykonawcę przebudowy skrzyżowania.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Jak dojadę - Gliwice