I w tym roku remont na opolskiej autostradzie A4
Będzie remont jezdni południowej autostrady A4 od węzła Krapkowice do węzła Kędzierzyn-Koźle. Zdjęcia: GDDKIA

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku, kierowcy będą zmagać się z utrudnieniami i korkami na opolskim odcinku autostrady A4. Lada dzień ruszy bowiem remont odcinka pomiędzy węzłami Krapkowice a Kędzierzyn-Koźle. To kolejny etap remontu A4-ki.

Drogowcy przedstawili oferty jakie wpłynęły w przetargu na remont jezdni południowej autostrady A4 na odcinku węzeł Krapkowice - węzeł Kędzierzyn-Koźle. Realizacją zadania zainteresowane są dwie firmy. Prace wyceniły na prawie 18 mln zł i ponad 20,7 mln zł. GDDKIA planowała pzreznaczyć na remont ponad 18,8 mln zł.

Zakres zadania obejmuje prace projektowe oraz roboty budowlane na wspomnianym odcinku autostrady A4. Roboty na jezdni południowej autostrady A4 będą prowadzone całą szerokością jezdni, z wyłączeniem ruchu kołowego i przełożeniem ruchu na jezdnię północną. Oznacza to duże utrudnienia dla kierowców. O zmianach w organizacji ruchu będziemy informować na bieżąco.

Planowany termin zakończenia robót to koniec września 2019 roku.

Do remontu przymierzają się też dolnośląscy drogowcy. W miesiącach kwiecień, maj, czerwiec szykuje się remont autostrady A4 koło Wrocławia. Tym razem drogowcy zaplanowali remont Punktu Poboru Opłat w Karwianach. Przetarg na wybór wykonawcy prac już w toku. Prace mają zająć nieco ponad dwa miesiące. 

Będą korki na A4. Czeka nas remont Punktu Poboru Opłat koło Wrocławia

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

auto2019
2019-03-31 10:23
non stop muśi być Remont co Roku. Dlaczego ? To jest tylko marnowanie Pieniędzy i powodowania Korków. A kiedy powstanie trzeci pas ? Betonowa Nawierżchnia jest lepsza.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: