1. Strona główna
 2. Informacje
 3. II etap remontu autostrady A2 – zamknięte łącznice wjazdowe na węźle Trzciel

II etap remontu autostrady A2 – zamknięte łącznice wjazdowe na węźle Trzciel

 1. Michał Zawadzki
 2. conadrogach.pl
 3. 2024-05-16
II etap remontu autostrady A2 – zamknięte łącznice wjazdowe na węźle Trzciel
Objazd autostrady A2, węzeł Trzciel dla kierowców wjeżdżających na węźle w kierunku Poznania. Mapa: AWSA
W piątek, 17 maja, rozpocznie się drugi etap remontu autostrady A2 na węźle Trzciel w okolicach Nowego Tomyśla (woj. lubuskie). Prace przeniosą się na łącznice wjazdowe węzła, będą objazdy. Kiedy koniec remontu na A2?

W ten weekend wystartuje drugi etap remontu nawierzchni na węźle Trzciel autostrady A2 Świecko – Nowy Tomyśl. Prace obejmą tym razem łącznice wjazdowe na autostradę A2.

Będą olbrzymie utrudnienia na A2. Dobudują trzeci pas na obwodnicy Poznania

- W związku z pracami nie będzie możliwości wjazdu na autostradę A2 na węźle Trzciel (ok. 91 km autostrady A2). Kierowcy chcący włączyć się do ruchu autostradowego w okolicy Trzciela będą mogli skorzystać z objazdów – poinformowała Autostrada Wielkopolska SA, koncesjonariusz autostrady A2 Świecko – Nowy Tomyśl - Konin.

Aktualne utrudnienia na autostradzie A2

W piątek, 17 maja br., zakończą się prace na łącznicach zjazdowych z autostrady A2 i zostaną one otwarte. Prace przeniosą się na drogi wjazdowe.. Dla kierowców chcących włączyć się do ruchu autostradowego w okolicy Trzciela wyznaczono objazdy.

 • Kierowcy chcący wjechać na autostradę A2 w kierunku na Świecko będą mogli skorzystać z objazdu prowadzącego z Trzciela, drogą krajową nr 92 (DK92) do węzła Świebodzin Północ, następnie drogą ekspresową S3 do węzła Jordanowo, na którym będą mogli wjechać na A2.

  Objazd na węźle Trzciel autostrady A2 dla wjeżdżających na A2 w kierunku Świecka
  Mapa: GDDKIA

 • Kierowcy jadący z okolic Zbąszynia i chcący wjechać na autostradę w kierunku na Świecko będą mogli skorzystać z objazdu prowadzącego ze Zbąszynia drogą powiatową 1213F do DK 92, następnie do węzła Świebodzin Północ, dalej drogą ekspresową S3 prowadzącą do węzła Jordanowo, na którym będą mogli wjechać na autostradę.

 • Kierowcy jadący z Trzciela w kierunku Poznania będą mogli skorzystać z objazdu prowadzącego drogą krajową nr 92 (DK92) w kierunku drogi wojewódzkiej nr 305, następnie do węzła Nowy Tomyśl, na którym będą mogli wjechać na autostradę A2.

  Objazd autostrady A2, węzeł Trzciel dla kierowców wjeżdżających na węźle w kierunku Poznania
  Mapa: GDDKIA

 • Kierowcy podróżujący z okolic Zbąszynia w kierunku Poznania będą mogli skorzystać z objazdu wytyczonego drogą wojewódzką nr 302 do drogi wojewódzkiej nr 305, następnie do węzła w Nowym Tomyślu, gdzie będą mogli wjechać na autostradę.

Jak podaje koncesjonariusz, prace remontowe na węźle w Trzcielu powinny zakończyć się 29 maja tego roku, czyli przed długim, czerwcowym weekendem. Postęp remontu zależny jest jednak od pogody.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A2 Jak dojadę - Trzciel