• Facebook - conadrogach
Interwencje z UE ws. budowy drogi ekspresowej S6
Budowa drogi ekspresowej w woj. zachodniopomorskim już trwa. Do realizacji skierowano też odcinek od Gdyni do Bożepola Wielkiego. Pod znakiem zapytania stoi budowa S6-ki w kierunku Słupska i Koszalina. Zdjęcia: GDDKIA

Zaniepokojenie rezygnacją budowy drogi ekspresowej S6 na odcinku Koszalin – Słupsk – Lębork - Bożepole Wielkie wyraziła komisarz ds. polityki regionalnej Corina Cretu. O budowę brakującego odcinka S6 walczą lokalni włodarze i mieszkańcy.

W maju br. ministerstwo infrastruktury i budownictwa zdecydowało, że powstanie około 42 km drogi ekspresowej S6 (tzw. Trasy Kaszubskiej) na odcinku z Bożegopola Wielkiego do Luzina i z Luzina do Gdyni. To tylko część trasy, o budowę której od wielu lat apelują samorządy i mieszkańcy.

Budowa S6: Przetarg na kolejny odcinek Trasy Kaszubskiej

Droga na dalszym odcinku, z Bożegopola do Słupska i Koszalina, ma być realizowana w dalszej perspektywie. Jednak nie ma jednoznacznych deklaracji rządu co do terminów jej budowy.

Komisarz UE ds. polityki regionalnej skierowała list do Jerzego Kwiecińskiego, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju, w którym podkreśla, że anulowanie projektu na tym etapie nie tylko zakwestionuje efektywność wydatkowania środków publicznych ale wzbudzi także wątpliwość co do samego sposobu zarządzania finansami. Pani komisarz poprosiła także o wykorzystanie przez sekretarza stanu wszelkich możliwości, które zapewnią dokończenie drogi ekspresowej S6 w całości w obecnym okresie programowania.

Pismo Coriny Cretu jest odpowiedzią na prośbę Elżbiety Bieńkowskiej, polskiej komisarz ds. rynku wewnętrznego i usług, która obiecała interwencję w sprawie drogi S6 kilka tygodni temu będąc w Słupsku.

Prezydent Słupska Robert Biedroń, podkreślił, że chodzi o wstrzymanie najważniejszej dla województw pomorskiego i zachodniopomorskiego inwestycji - Nie rozumiemy, dlaczego na odcinku od Koszalina do Lęborka ta inwestycja została wstrzymana i nie jest realizowana - dodał. W jego pinii jedynymi argumentami w tej sprawie są argumenty polityczne. Biedroń zapowiedział dalsze interwencje w UE.

Powstaje 120 km dwujezdniowej drogi ekspresowej S6 w woj. zachodniopomorskim - zdjęcia lotnicze

Powstaje 120 km dwujezdniowej drogi ekspresowej S6 w woj. zachodniopomorskim - zdjęcia lotnicze

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

ja
2017-10-19 08:18
run: nie tobie oceniać czyjąś moralność. Przynajmniej nie żre i daje swoim mieszkańcom żyć.
Ja
2017-10-19 08:17
Ale bredzicie. Prag: to jest interes UE, bo Polska się zobowiązała do 2030 zbudować sieć podstawową TEN-T (a S-6 NALEŻY do niej). Poza tym, ktoś bredził o tym, że to mało uczęszczana dróżka: też bredzisz.
JAG
2017-10-04 15:13
No przecież było gadane "DAMY RADĘ", co nie ? Dobrze wiecie kto tak czarował suwerena. I co ? Jednak cieniasy nie dają rady. Przez prawie dwa lata radosnego pisiego rządzenia podpisali dwie, może trzy nowe umowy na budowę dróg ekspresowych. To więcej niż porażka. To klęska.
Iu
2017-09-26 09:42
Olo ma rację i basta
can
2017-09-25 19:15
Pani(e) run. Rozumiem, że Twoje życie moralne jest nieskazitelnie czyste, skoro piszesz takie rzeczy??? Same starania Prezydenta Słupska o S6 należy chwalić!! (pomijając mieszanie w to KE). Chyba, że preferujesz prezydentów, burmistrzów lub wójtów, którzy zamiast poprawiać byt podległych mieszkańców, cały czas urzędowania poświęcają na pasjansa w komputerze? Serio???
Kania
2017-09-25 08:41
Fanaberie inwestycyjne Platformy mają wsparcie UE. Jak tak dalej pójdzie, eurokraci zażądają autonomii dla Pomorza.
Aaa
2017-09-24 00:22
Są ważniejsze drogi niż ta mało uczęszczana dróżka. Biedron będzie interweniował hahaha. Chyba w podrywacz jakiegoś komisarza
Kosu
2017-09-23 12:25
Są inne ważniejsze drogi niż S6.Tam jest niski potok ruchu poza Trójmiastem. Potok ruchu w 6 stopniowej skali wynosi tylko 5-4. Inne nie budowane drogi mają skalę 4-2. Przykład S10 Warszawa-Bydgoszcz-Pila. Czy S11 Piła-Poznań-Jarocin. Drogi oddalone do rezerwy gdzieś ok.2025 rok. S6 to droga politycznie malowana.Jak UE zależy na tej drodze to niech da 100% kasy.Niech ci politycy załatwią to, do dzieła....
1 2 następna >

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: