Jak dojechać nad zachodnie wybrzeże?

W tym roku wydrukowanych i rozdanych zostanie 115 tys. mapek wskazujących mieszkańcom zachodniopomorskiego oraz turystom z innych województw trasy alternatywne nad morze.

Mapy przygotowywane przez Komendę Wojewódzką Policji we współpracy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie, Zachodniopomorskim Urzędem Marszałkowskim i Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym aktualizowane są i drukowane co roku przed wakacjami. Będą dostępne m.in. na stacjach benzynowych, w punktach informacji turystycznej oraz dostępne do pobrania na stronach tych instytucji. Oprócz oznaczanych kąpielisk i miejsc wykorzystywanych do kąpieli, parkingów, fotoradarów i utrudnień w ruchu w tym roku zostaną naniesione na nie również komisariaty policji, w których będzie można sprawdzić stan trzeźwości.

Informacje dotyczące sytuacji na drogach:

15 maja został otwarty odcinek drogi ekspresowej S3 Gorzów-Międzyrzecz, w związku z czym spodziewane jest szybsze narastanie korków na trasie prowadzącej nad morze. Proponowane są rozwiązania, które mają upłynnić ruch w newralgicznych miejscach. Na Węźle Rzęśnica na łącznicy w relacji Szczecin-Świnoujście dostępne będą 2 pasy ruchu, wykonany zostanie także dodatkowy pas włączania dla relacji Chociwel-Szczecin oraz zamknięty zjazd od strony Wielgowa. Otwarty będzie węzeł Tczewska i ulica Nowoprzestrzenna oraz zlikwidowane zostanie skrzyżowanie drogi ekspresowej S3 z ulicą Goleniowską. Największe utrudnienia związane z remontami i przebudowami dróg krajowych (DK11) wystąpią w Bobolicach, gdzie w lipcu rozpocznie się budowa ronda.

Inwestycje drogowe będą prowadzone w czasie wakacji również na drogach podległych Zachodniopomorskiemu Zarządowi Dróg Wojewódzkich w Koszalinie. Budowane będzie obejście Gościna na drodze wojewódzkiej nr 162, a także przebudowywane drogi na odcinkach: Trzebież-Police (droga wojewódzka nr 114), Czaplinek-Wałcz (DW163) oraz Koszalin - DW168. Od 1 lipca wstrzymane zostaną natomiast prace na drodze wojewódzkiej przy przebudowie przejazdu przez Dziwnów. Oprócz tego przebudowy i remonty prowadzone będą na 34 odcinkach innych dróg wojewódzkich w  zachodniopomorskim.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: