• Facebook - conadrogach
Jedną jezdnią na autostradzie A4 Złotoryja – Legnica
Przez najbliższy miesiąc będą utrudnienia na autostradzie A4 pomiędzy węzłami Złotoryja i Legnica. Z powodu budowy drogi S3 zamykane będą jezdnie. Zdjęcia: GDDKiA

W dniach 17-18.01.2017r. (wtorek – środa) nastąpi zmiana organizacji ruchu na autostradzie A4, pomiędzy węzłami Złotoryja, a węzłem Legnica (od km 85+791 do km 87+768). Zamykane będą jezdnie. Utrudnienia będą trwały przez około miesiąc a ich powodem jest budowa drogi ekspresowej S3.

Od 17 do 31 stycznia ruch będzie odbywał się dwukierunkowo na jezdni autostrady A4 w kierunku Wrocławia (jezdnia południowa). Jezdnia w kierunku Zgorzelca będzie zamknięta.

Od 31 stycznia do 15 lutego ruch zostanie przełożony i dwukierunkowo będzie odbywał się na jezdni w kierunku Zgorzelca (jezdnia północna), a w kierunku Wrocławia jezdnia będzie zamknięta.

Utrudnienia na autostradzie a4 Wrocław - Legnica

- Przewężenie będzie miało długość ok. 2 km. Podane terminy są orientacyjne i mogą ulec zmianom lub wydłużeniu ze względu na warunki atmosferyczne. Prosimy kierowców o szczególną ostrożność i dostosowanie prędkości do znaków tymczasowej organizacji ruchu oraz do panujących warunków na drodze – apelują drogowcy.

Utrudnienia będą trwały przez prawie miesiąc i mają związek z wybudowanymi we wrześniu 2016r. dwoma wiaduktami w ciągu drogi ekspresowej S3. Z wiaduktów będą demontowane szalunki czyli tymczasowa konstrukcja, która nadała kształt budowanym obiektom.

Budowa drogi ekspresowej S3 od Nowej Soli do Legnicy będzie liczyć ponad 80 km, a jej koszt to ok. 2,5 mld zł. Inwestycja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej. Planowany termin oddania do ruchu to połowa 2018 roku.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: