• Facebook - conadrogach
Jedną jezdnią na opolskiej autostradzie A4 w rejonie Krapkowic
Remont autostrady A4 w woj. opolskim powoduje utrudnienia w ruchu i korki. Prace będą prowadzone co najmniej do wakacji. Rys. GDDKIA

Od wtorku, 11 kwietnia 2017 r., w związku z remontem autostrady A4 w woj. opolskim, nastąpiło przełożenie ruchu z jezdni południowej (kierunek Katowice) na jezdnię północną (kierunek Wrocław). Ruch odbywa się dwukierunkowo po jezdni północnej na odcinku 7,5 km, często tworzą się korki. Kierowcom zaleca się objazdy i trasy alternatywne.

- W związku z aktualnym etapem remontu autostrady, zamknięte zostały dwie łącznice na Węźle „Krapkowice”. Samochody jadące w stronę Katowic nie mogą zjechać z autostrady w kierunku Krapkowic. Samochody jadące od Krapkowic nie mogą także wjechać na autostradę w stronę Katowic. Kierowcom zaleca się korzystanie w tym okresie z Węzła „Opole Południe”. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać około 2-3 tygodni – informuje opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jednocześnie informujemy, że po tym etapie prac remontowych (częściowym zamknięciu Węzła „Krapkowice”) nastąpi całkowite zamknięcie węzła „Krapkowice” dla ruchu – dodają drogowcy.

Niestety, prowadzone prace oznaczają dla kierowców duże utrudnienia w ruchu. Już teraz w okresie przedświątecznym odcinek często się korkuje. GDDKiA w celu zminimalizowania uciążliwości zadbała o informację dla użytkowników o warunkach ruchu, która jest wyświetlana na trasie autostrady na znakach zmiennej treści oraz mobilnych urządzeniach informacyjnych. Wprowadzono dodatkowe oznakowanie o zalecanej tak zwanej „jeździe na suwak”, co powinno poprawić płynność ruchu na zwężeniu. Na odcinku remontowanym co 1 kilometr zostały rozlokowane oznakowane punkty poboru wody pitnej, a na odcinkach tworzenia się zatorów na początku i na końcu robót rozmieszczone zostały po 3 przenośne toalety (ulokowane co 2 kilometry).

Remont autostrady A4 w woj. opolskim w 2017 roku

Remont obejmie jezdnię autostrady A4 w kierunku Katowic od okolic węzła „Opole Południe” do okolic węzła „Krapkowice” wraz z węzłem „Krapkowice”. Łącznie jest to około 14,4 km jezdni (od km 242+300 do km 256+740) oraz około 1,9 km jezdni na węźle, co w sumie daje 16,38 km łącznej długości remontowanej nawierzchni. Remont obejmie pełną wymianę dwóch warstw jezdni (wiążącą i ścieralną), wymianę elementów odwodnienia oraz wymianę barier betonowych na węzłach: „Opole Południe” i „Krapkowice”.

Remont autostrady obędzie się w dwóch etapach: 1. etap 7,5 km (od Odry do węzła „Krapkowice” wraz z węzłem) 2. etap 8,5 km (od węzła „Opole Południe” do Odry wraz z mostem) Każdy z etapów potrwa od 5 do 6 tygodni. W chwili zamknięcia łącznic południowych na węzłach „Opole Południe” i „Krapkowice” oraz węzła „Krapkowice” dla ruchu lokalnego (opolskiego) wyznaczone zostały objazdy drogą wojewódzką nr 409 przez Krapkowice oraz drogą krajową 45. Trasa objazdów dostępna jest na stronie internetowej opolskiego Oddziału GDDKiA (www.gddkia.gov.pl zakładka „Oddziały”).

Zakończenie remontu przewidywane jest w połowie października z przerwą wakacyjna. Jeżeli jednak pogoda pozwoli, wykonawca deklaruje, że prace mogą się zakończyć do połowy lipca, co pozwoli uniknąć kontynuacji robót po wakacjach.

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

BABA
2017-04-14 09:41
nie dość, że termin idiotyczny (przed świętami), to jeszcze objazd w Krapkowicach źle oznakowany, znaki sobie przeczą, kierowcy jeżdżą w kółko, jedzie sznur aut i nagle każdemu w nawigacji wyskakuje, że ma jechać na rondzie/skrzyżowaniu w inną stronę, zatrzymują się, pytają, stają na awaryjnych - wystarczyłoby dokładnie oznakować objazd, przecież nie każdy zna lokalną topografię, nawigacje (nawet online się gubią)
warszawiak
2017-04-13 17:55
No cóż; powtórzę tylko swój komentarz do dzisiejszego artykułu (na tym samym portalu) pt: "Olbrzymi korek na autostradzie A4 w okolicy Krapkowic w woj. opolskim". Cała "kochana" GDDKiA. Nie można było poczekać do końca Świąt Wielkanocnych?

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: