1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Jedną jezdnią S8 na obwodnicy Marek

Jedną jezdnią S8 na obwodnicy Marek

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2020-05-05
Jedną jezdnią S8 na obwodnicy Marek
Utrudnienia na obwodnicy Marek. Jedną jezdnią na S8 pomiędzy Markami a Zielonką. Zdjęcia: GDDKIA
Co najmniej do połowy maja kierowcy mogą korzystać tylko z jednej jezdni drogi ekspresowej S8 pomiędzy Zielonką a Markami. W związku z dokończeniem budowy obwodnicy Marek zamknięta jest jezdnia w kierunku Warszawy, a na drugiej obowiązuje ruch dwukierunkowy.

Z utrudnieniami na odcinku pomiędzy węzłami Marki i Zielonka na trasie S8 pod Warszawą kierowcy zmagają się od końcówki kwietnia. Zamknięta została jezdnia w kierunku Warszawy, a cały ruch w obie strony poprowadzono drugą jezdnią.

W efekcie kierowcy jadący do Warszawy tuż za węzłem Zielonka przejadą przewiązką w pasie rozdziału na jezdnię prowadzącą ruch w przeciwnym kierunku, by tuż przed węzłem Marki, poprzez przewiązkę, wrócić na właściwą jezdnię. Do dyspozycji są po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, jednak z ograniczeniem prędkości do 60km/h.

Utrudnienia na S8 Marki - Zielonka

Utrudnienia na S8 Marki - Zielonka. Mapa: GDDKIA

Zmiany w organizacji ruchu związane są z kolejnymi pracami przy dokończeniu realizacji obwodnicy Marek po nierzetelnym wykonawcy, z którym GDDKIA rozwiązała umowę. Po zamknięciu jezdni w kierunku Warszawy zostanie sfrezowana warstwa ścieralna, a następnie ułożona nowa nawierzchnia na odcinku ok. 1 km. Wykonawca szacuje, że zakończy prace i przywróci poprzednią organizację ruchu do połowy maja br.

Realizacja obwodnicy Marek w ciągu drogi ekspresowej S8 trwa od 2014 roku. Zakończenie wszystkich prac przez nowego wykonawcę przewidywane jest wiosną 2021 r. Wykonawcą jest Strabag Sp. z o.o., który kończy prace po firmie Salini Polska (GDDKiA odstąpiła od umowy w maju 2018 r.). 

Obwodnica Marek to część trasy S8 Warszawa - Białystok. Jej budowę domknięto pod koniec 2018 roku.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S8 Jak dojadę - Marki Jak dojadę - Warszawa