Jedziesz nad morze? Sprawdzamy gdzie korki i roboty na S3
Utrudnienia na drodze ekspresowej S3 nadal są w woj. lubuskim i dolnośląskim. Kierowcy postoją na trasie Lubin - granica województw, na moście przez Odrę w Cigacicach i na trasie do Zielonej Góry. Zdjęcia: GDDKIA

W tym roku miało być ekspresowo od autostrady A4 aż do okolic Szczecina. Niestety podróżujący nad morze muszą często stać w korkach na drodze ekspresowej S3, bo są duże opóźnienia w budowie. Na odcinek drogi ekspresowej S3 Zielona Góra - Nowa Sól poczekamy aż do jesieni tego roku. Opóźnienia są też przy budowie S3 w okolicy Polkowic na Dolnym Śląsku.

Odcinki drogi S3 w woj. lubuskim na trasie Nowa Sól - Zielona Góra – Sulechów podobnie jak dolnośląski odcinek Lubin – granica z woj. lubuskim miały być gotowe przed tegorocznymi wakacjami. Niestety będą oddane dopiero jesienią br., a ten w okolicach Polkowic nawet wiosną przyszłego roku.

Wszystkie utrudnienia na drodze krajowej nr 3

W woj. lubuskim trwa dobudowa drugiej jezdni do pełnych parametrów drogi ekspresowej. S3. Prace przeciągną się o kilka miesięcy ponieważ zwiększył się zakres prac remontowych na starej jezdni. Nową trasa pojedziemy nie wcześniej niż jesienią 2018 r. – informują przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Zawężoną jezdnią z utrudnieniami jeździmy m.in. na blisko 9-kilometrowym odcinku z Niedoradza do Nowej Soli. Prace prowadzone są również na obwodnicy Zielonej Góry.

W województwie lubuskim na utrudnienia musimy uważać również na wysokości Cigacic, gdzie do połowy 2019 roku potrwa budowa nowego mostu przez Odrę.

Aktualne utrudnenia na drodze ekspresowej S3

Na Dolnym Śląsku nową drogą ekspresową S3 z Legnicy na północ mieliśmy pojechać w połowie tego roku. Okazuje się, że ekspresowo pojedziemy tylko oddanym przed wakacjami fragmentem do Lubina a nadal będziemy stać w korkach na dalszym odcinku w kierunku woj. lubuskiego. Powodem są olbrzymie opóźnienia spowodowane problemami z płynnością i organizacją pracy. Informowaliśmy o nich jeszcze w ubiegłym roku. Z ostatnich informacji wynika jednak, że wykonawca zwiększył zaangażowanie i prace postępują.

- W kolejnych etapach udostępniany będzie odcinek S3 od węzła Lubin Południe do węzła Kaźmierzów. Obecnie wykonawca tego zadania – konsorcjum firm Salini – Pribex, prowadzi intensywne prace budowalne na całym zadaniu. Jednak główne siły skoncentrował na robotach przy węźle Lubin Północ, w celu jak najszybszego przejęcia ruchu od strony węzła Lubin Południe. Szybsze udostępnienie samego węzła, ma pozwolić na przekazanie do ruchu kolejnego, już zrealizowanego fragmentu trasy w pełni omijającego Lubin – informują drogowcy.

W województwie zachodniopomorskim ekipy remontowe spotkamy na odcinku w okolicach Goleniowa i na odcinku gdzie S3 ma wspólny przebieg z autostradą A6 Szczecin Dąbie - Rzęśnica. w tym przypadku drogowcy postanowili jednak udrożnić drogę na czas wakacji i powrócić do kolejnego etapu prac jesienią.

W wakacje dwoma jezdniami autostrady A6 na obwodnicy Szczecina

 

Droga ekspresowa S3

Droga S3 docelowo będzie miała ok. 480 km i będzie przebiegać południkowo od zespołu portów morskich Szczecin – Świnoujście na północy, wzdłuż zachodniej granicy kraju, poprzez okolice Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry, Lubina, Legnicy, Jawora, Bolkowa oraz Kamiennej Góry do południowej granicy Polski w Lubawce. S3 będzie mieć kontynuację na terenie Republiki Czeskiej w postaci autostrady D11 (dotychczas droga ekspresowa R11). Połączenie obu dróg realizowane jest na podstawie międzynarodowej umowy rządowej.

Droga ekspresowa S3 stanowi element korytarza paneuropejskiego. Jako fragment europejskiej trasy E65, wiodącej z północy na południe Europy, docelowo połączy Malmö w Szwecji, będące ważnym ośrodkiem gospodarczym i portowym, z południem Europy, z miejscowością Chania w Grecji.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

morze
2018-08-04 10:58
powracającym z nad morza s3 proponuję zjazd na załom omijającym węzeł,ale to raczej mieszkańcy szczecina,bo inni może nawet stracą kilka minut
ccc
2018-07-19 10:43
Fajnie, że się buduje tyle dróg. Troszeczke się pomęczymy ale będą piękne drogi a nie to co 10 lat temu :)
Waldek
2018-07-10 11:35
Uwaga na korki na S3 przy Zielonej Górze i tam gdzie most. Jechałem w weekend i tam chyba najgorzej

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: