1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Jesienią otwarcie północnej obwodnicy Inowrocławia. Węzeł Sławęcinek już pod ruchem

Jesienią otwarcie północnej obwodnicy Inowrocławia. Węzeł Sławęcinek już pod ruchem

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2019-08-27
Jesienią otwarcie północnej obwodnicy Inowrocławia. Węzeł Sławęcinek już pod ruchem
Otwarcie obwodnicy Inowrocławia - północnego łącznika dróg nr 15 i 25 planowane jest jesienią br. Od poniedziałku ruch puszczono na węźle Sławęcinek. Zdjęcia: GDDKIA
Od poniedziałku (26 sierpnia br.) kierowcy korzystają z węzła Sławęcinek na budowanej obwodnicy Inowrocławia. To jeden z etapów budowy łącznika dróg krajowych nr 15 i 25 czyli północnej obwodnicy Inowrocławia o długości prawie 5 km. Gotową trasą mamy pojechać jesienią tego roku.

Budowa II etapu obwodnicy Inowrocławia stanowiącego północne obejście jest już na finiszu. Realizowane są roboty w branży mostowej, drogowej, energetycznej i wodno-kanalizacyjnej. Dodatkowo prowadzone są prace na istniejącej drodze krajowej nr 25 odcinek Sławęcinek - Inowrocław. Prace mają na celu poprawę stanu nawierzchni drogi krajowej, stanowiącej dojazd do przyszłej obwodnicy miasta.

Od poniedziałku wprowadzono zmiany organizacji ruchu na drodze krajowej nr 25. W miejscowości Sławęcinek zamknięto ok. 0,5 km odcinek istniejącej drogi krajowej nr 25, a ruch przełożono na węzeł przyszłej obwodnicy miasta. W czasie prowadzonych prac wykonywane będą odcinki drogi dojazdowej do przyszłej obwodnicy Inowrocławia.

- Podczas prowadzenia robót na DK25 dozwolony będzie jedynie dojazd do posesji. Ze względu na liczne zwężenia jezdni, zmiany kierunku ruchu i prowadzenie ruchu po nawierzchniach tymczasowych oraz mając na uwadze bezpieczeństwo - wprowadzone zostanie na całym odcinku robót ograniczenie prędkości – przypominają drogowcy.

Utrudnienia na DK25 w związku z budową północnej obwodnicy Inowrocławia

Utrudnienia na DK25 w związku z budową północnej obwodnicy Inowrocławia. Ruch przełozono na węzeł Sławęcinek. Zdjęcia: GDDKIA

W kierunku Inowrocław/Poznań ruch prowadzony będzie docelowym odcinkiem jezdni obwodnicy, łącznicą S-3 do ronda na węźle (jednokierunkowo), poprzez rondo, do nowo wykonanej docelowej nawierzchni jezdni drogi krajowej nr 25.

W kierunku Bydgoszczy ruch poprowadzony będzie od istniejącego przebiegu drogi krajowej nr 25, po nowo wykonanych docelowych nawierzchniach jezdni: docelową jezdnią drogi krajowej nr 25 do ronda na węźle, poprzez rondo, przez łącznicę S-2, docelowym odcinkiem jezdni obwodnicy (częściowo jednokierunkowo) i włączać się będzie do istniejącej jezdni drogi krajowej nr 25.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała aż do momentu otwarcia całego budowanego odcinka obwodnicy Inowrocławia, czyli do jesieni bieżącego roku.

Przypominamy, że wartość inwestycji realizowanych w tym roku na drogach krajowych w województwie kujawsko-pomorskim to ponad 1 mld zł. Oprócz obwodnicy Inowrocławia powstaje droga ekspresowa S5, nowa estakada i modernizacja DK91 w Przechowie pod Świeciem, prowadzone są remonty nawierzchni, budowa rond, chodników, ścieżek rowerowych.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 15 Utrudnienia na drodze 25 Jak dojadę - Inowrocław