Jest umowa na obwodnicę Bolkowa w ciągu DK3 i DK5
Podpisano umowę na budowę obwodnicy Bolkowa w ciągu dróg krajowych nr 3 i 5. Na realizację zadania (projekt i budowa) wykonawca ma 34 miesiące od zawarcia umowy tj 14.12.2016 r. Zdjęcia: GDDKiA

Bolków – niewielkie miasto w województwie dolnośląskim przeżywa oblężenie inwestycji drogowych. W budowie jest przebiegająca w sąsiedztwie droga ekspresowa S3 a lada dzień ruszy projektowanie i budowa obwodnicy miasta w ciągu drogi krajowej nr 3 i 5. Dzięki nowym trasom Bolków zapomni o ruchu tranzytowym.

14 grudnia 2016r. GDDKiA podpisała umowę na budowę obwodnicy Bolkowa za 73,45 mln zł. Wykonawcą jest konsorcjum firm Mirbud S.A. i Skierniewice Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia S.A., które będzie miało 34 miesiące od zawarcia umowy na zrealizowanie zadania w ciągu dróg krajowych nr 3 i 5. Do czasu objętego projektowaniem (etap projektowania) wlicza się okresy zimowe. Do okresów budowy nie wlicza się tzw. okresów zimowych (od 15 grudnia do 15 marca).

Mapa przebiegu obwodnicy Bolkowa w ciągu DK3 i Dk5

Mapa przebiegu obwodnicy Bolkowa, źródło: GDDKiA

W ramach inwestycji powstanie obwodnica Bolkowa o długości około 7,8 km. Zadanie obejmuje budowę odcinka po nowym śladzie o długości ok. 5,7 km, klasy technicznej GP, jednojezdniowej o dwóch pasach ruchu oraz przebudowę/rozbudowę odcinka drogi krajowej nr 5 o długości ok. 2,1 km. Powstanie węzeł drogowy, 3 skrzyżowania jednopoziomowe i obiekty inżynierskie (w ciągu drogi: 3 estakady oraz 1 wiadukt drogowy, a nad drogą: 2 wiadukty).

Do zadania należy również: budowa urządzeń ochrony środowiska, w tym m.in. ekrany akustyczne, przepusty stanowiące przejścia dla zwierząt. Wykonawca będzie odpowiadał dodatkowo m.in. za wykonanie i wprowadzenie stałej oraz tymczasowej organizacji ruchu na drodze krajowej i odcinkach przebudowywanych dróg – urządzenia organizacji i bezpieczeństwa ruchu.

Obwodnica ominie Bolków od południowo-zachodniej strony i połączy się z przyszłą drogą ekspresową S3. Z nowej trasy skorzystamy w 2020 r.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: