Jest wykonawca dokumentacji dla nowego węzła na Zakopiance pod Krakowem
W ramach rozbudowy drogi krajowej DK7 (Zakopianki) od granicy miasta Krakowa do przejścia dla pieszych w Libertowie planowana jest budowa dwupoziomowego węzła oraz przejścia podziemnego.

Wybrano wykonawcę dokumentacji dla nowego węzła i przejścia dla pieszych na drodze krajowej nr 7 od granicy Krakowa. Inwestycja ta ma poprawić bezpieczeństwo i płynność ruchu na Zakopiance.

Rozpocznie się opracowanie dokumentacji niezbędnej do wybudowania węzła i przejścia podziemnego w Libertowie, w ciągu drogi krajowej nr 7 ( Zakopianka).

Drogowcy wybrali w przetargu ofertę złożoną przez konsorcjum firm z Krakowa : MPRB Sp. z o.o. – lider i MP-Mosty Sp. z o.o. – partner. Konsorcjum na wykonanie dokumentacji będzie miało 29 miesięcy. Koszt dokumentacji wyniesie ponad 1 mln złotych.

 

W ramach rozbudowy DK7 (Zakopianki) od granicy miasta Krakowa do przejścia dla pieszych na terenie miejscowości Libertów przewidywana jest budowa dwupoziomowego węzła oraz przejścia podziemnego.

- Wykonawca ma opracować dokumentację projektową do studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego, z elementami koncepcji programowej i uzyskać decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji. Przygotować trzeba też mapy do celów projektowych, studium geologiczno-inżynierskie i uzyskać opinię geotechniczną – wyliczają przedstawiciele krakowskiego oddziału GDDKIA.

 

Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo i płynność ruchu na Zakopiance. Według Generalnego Pomiaru Ruchu z 2015 r. DK7 na odcinku od Krakowa przez Libertów do Głogoczowa średnio na dobę przejeżdżało prawie 49 tys. pojazdów i obserwowany jest stały wzrost ruchu.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: