1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Kalisz ma umowę na budowę II etapu Szlaku Bursztynowego

Kalisz ma umowę na budowę II etapu Szlaku Bursztynowego

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-03-12
Kalisz ma umowę na budowę II etapu Szlaku Bursztynowego
Szlak Bursztynowy w Kaliszu - jego rozbudowa będzie kontynuowana. Zdjęcia: Paweł Kowalski - Kalisz By Drone, UM Kalisz
Wkrótce ruszy drugi etap rozbudowy Szlaku Bursztynowego w Kaliszu (woj. wielkopolskie). Zadanie obejmie realizację odcinka, który połączy nowo wybudowany fragment tej drogi z ulicą Warszawską (DK12, DW470).

Władze Kalisza podpisały umowę na budowę drugiego etapu ulicy Szlak Bursztynowy w Kaliszu. Wykonawca inwestycji jest Przedsiębiorstwem Budownictwa Drogowego S.A. Koszt inwestycji wynosi 17,751 mln zł.

Inwestycja obejmuje budowę odcinka o długości 636 metrów, który połączy nowo wybudowany fragment tej drogi z ulicą Warszawską. Będzie to dwujezdniowa droga z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Po obu jej stronach powstaną chodniki i ścieżki rowerowe. Wybudowane zostaną również zatoki autobusowe oraz drogi serwisowe, umożliwiające dostęp do posesji przyległych. W ramach inwestycji powstaną też dwa ronda. Na skrzyżowaniu Szlaku Bursztynowego z ulicą Warszawską i aleją Sikorskiego wybudowane zostanie rondo turbinowe. Drugie rondo planowane jest u zbiegu z ulicą Zbożową. Powstanie także energooszczędne oświetlenie uliczne, a nowa droga zostanie obsadzona zielenią.

Całkowita wartość inwestycji wynosi 17,751 mln zł. Samorząd pozyskał na to zadanie 6 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Ulica Szlak Bursztynowy w Kaliszu liczy 3,25 km długości. Jest to jedna z głównych arterii miasta, stanowiąca obwodnicę śródmiejską. Zaczyna się przy ulicy Górnośląskiej a kończy przy ulicy Łódzkiej. Do zamknięcia całości trasy pozostanie trzeci odcinek od Warszawskiej do Szerokiej.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 12 Utrudnienia na drodze 470 Jak dojadę - Kalisz