Komisja Europejska  na TAK dla drogi S7 Radom – Skarżysko-Kamienna
Komisja Europejska wydała 17 czerwca 2016 r. decyzję o realizacji projektu „Budowa drogi ekspresowej S7 Radom (Jedlińsk) - Jędrzejów, odc. Radom – Skarżysko-Kamienna”. Inwestycja warta 891 mln złotych otrzyma dofinansowanie środków UE w wysokości 421 mln złotych w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Zdjęcia: GDDKiA

Jest decyzja Komisji Europejskiej dotycząca nowego odcinka drogi S7. Odcinek S7 Radom - Skarżysko-Kamienna otrzyma dofinansowanie w wysokości 421 mln zł w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Cała inwestycja jest warta 891 mln zł.

Nowy odcinek drogi ekspresowej S7 będzie przebiegał przez teren 3 gmin: Orońsko, Jastrząb i Szydłowiec. Odcinek połączy się na północy z końcem obwodnicy Radomia, a na południu dotrze do granicy województw: świętokrzyskiego i mazowieckiego. W ramach przedsięwzięcia powstaną m.in. 3 węzły drogowe i inne obiekty inżynierskie: wiadukty, mosty, kładki dla pieszych, przejścia dla zwierząt i urządzenia ochrony środowiska, a także nasadzenia zieleni.

Budowany odcinek, wraz z innymi fragmentami drogi ekspresowej S7, stanowi część jednego z najważniejszych ciągów drogowych w sieci TEN-T, łączącego największe ośrodki miejskie kraju Warszawę, Radom, Kielce i Kraków.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: