Komunikacyjne utrudnienia w Białymstoku
Utrudnienia komunikacyjne w Białymstoku. Mapa: UM Białystok

Od 4 maja zapowiadają się duże utrudnienia w ruchu na białostockich ulicach. 4 maja o godz. 17.00 zamknięty zostanie most przy ulicy Pałacowej, zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywała od maja do grudnia 2015 roku.

Most w ciągu ul. Pałacowej w Białymstoku będzie całkowicie zamknięty dla pieszych rowerzystów i samochodów. W maju i czerwcu, podczas pierwszej fazy prac budowlanych, czyli rozbiórki, cały czas będzie otwarty przejazd pomiędzy ul. Mickiewicza i Legionową. Natomiast ograniczenia będą od strony ronda Lussy, pozostaną czynne tylko trzy wloty. Ruch będzie odbywał się przede wszystkim przez al. Piłsudskiego, ul. Sienkiewicza i Legionową, a na południe miasta poprzez ul. Branickiego, Miłosza i Świętojańską. Kierowcy mogą korzystać także z obwodnic, śródmiejskiej i miejskiej Białegostoku.

4 maja zmiany nastąpią także na ul. Kościelnej. Zostanie zamknięta dla ruchu dwukierunkowego. Ruch będzie się odbywał od strony placu Jana Pawła II do al. Piłsudskiego. Taka organizacja ruchu prawdopodobnie pozostanie już na stałe.

W lipcu i sierpniu, podczas kolejnego etapu remontu mostu całe skrzyżowanie przed Pałacem Branickich zostanie zamknięte. Ruch ma być przywrócony 1 września. Co nie oznacza końca remontu. Zakończenie prac przewiduje się na grudzień 2015.

Inwestycja musi być oddana do użytku w tym roku - to jeden z warunków dofinansowania z budżetu państwa.  Białystok otrzymał dotację w wysokości 2,6 mln zł. Miasto ma zarezerwowane w budżecie 8,5 mln zł. na ten remont.

Wraz z przebudową planowane jest wykonanie tunelu dla rowerzystów. Most ma mieć 20m szerokości i 31m długości. Wyglądem most ma nawiązywać do stylistyki XIX-wiecznej. Będzie podobny do tego, który stoi nad Białą przy ul. Świętojańskiej .

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: