Konsorcjum Kapsch i Egis zajmie się opłatami na A4 Wrocław – Gliwice?
Tylko jedna oferta wpłynęła na zarządzanie systemem poboru opłat na autostradzie A4 Wrocław - Sośnica. Zdjęcia: GDDKIA

Zarządzaniem systemem poboru opłat na autostradzie A4 Wrocław – Sośnica zainteresowany jest tylko jeden wykonawca. To konsorcjum firm Kapsch Road Services i Egis Projects Polska, które wyceniło swoje usługi na 125,7 mln zł. Złożona oferta przewyższa jednak budżet zamawiającego.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił przetarg na zarządzanie systemem poboru opłat na autostradzie A2 i A4. Chodzi o odcinki Konin - Stryków oraz Wrocław - Sośnica.

W przetargu wpłynęły dwie oferty dla autostrady A2 i jedna dla wspomnianej A4-ki. Są to propozycje od konsorcjum firm Kapsch Road Services i Egis Projects Polska oraz od Intertoll Construction. Złożona oferta przez Kapsch i Egis na A4 znacznie przewyższa przewidziany budżet tj. 77 mln 540 tys. zł.

Opłaty za przejazd autostradą A4

Obecnie, na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, systemem poboru opłat zarządza firma Kapsch. Umowa z firmą kończy się w listopadzie tego roku. Nowe umowy mają obejmować kolejne trzy lata tj. od 3 listopada 2018 roku do 30 listopada 2021 roku.

Pod koniec ubiegłego roku rząd podjął decyzję o przeniesieniu zadań związanych z poborem opłaty elektronicznej oraz opłat za przejazd autostradą od Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) do Głównego Inspektora Transportu Ruchu Drogowego (GITD).

Opłaty za autostrady w rękach Inspekcji Transportu Drogowego

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: