Korki na A4 Katowice - Kraków. Ruszyły roboty na A4 obwodnicy Krakowa - węzeł Balice
Utrudnienia czekają na kierowców podróżujących autostradą A4 w okolicach Krakowa. Trwają prace na węźle Balice - obwodnica Krakowa i na trasie Katowice - Kraków w obie strony. Zdjęcia: SAM

Na A4 autostradowej obwodnicy Krakowa trwa remont nawierzchni na łącznicy węzła Balice I. Do piątku zawężona będzie prawostronnie łącznica wraz z dojazdem, kierunek na Tarnów. Ruch odbywa się lewym pasem łącznicy. W weekend ma być bez utrudnień, a od poniedziałku kolejne zmiany.

Prace na A4 obwodnicy Krakowa - węzeł Balice I

W środę, 5 czerwca, rozpoczął się remont nawierzchni odcinka autostrady A4 węzeł Balice I łącznica relacji Katowice - Rzeszów. Konieczność remontu spowodowana jest utratą szorstkości nawierzchni oraz lokalnie występującymi ubytkami i nierównościami nawierzchni. W trakcie robót wymieniona zostanie warstwa ścieralna, a miejscach uszkodzenia nawierzchni dodatkowo zostaną wymienione wszystkie warstwy bitumiczne, które wzmocnione zostaną siatką z tworzywa sztucznego.

Obowiązuje nowa organizacja ruchu polegająca na zwężeniu prawostronnym łącznicy wraz ze zwężeniem odcinka dojazdowego. W trakcie trwania utrudnień, ruch prowadzony będzie wyłącznie lewym pasem łącznicy. Ponadto, na czas frezowania lewego pasa ruchu, ruch poprowadzony zostanie prawą stroną łącznicy.

W piątek, w godzinach popołudniowych planowane jest zakończenie prac na prawym pasie ruchu i odcinku dojazdowym. Celem zminimalizowania utrudnień w czasie wzmożonego ruchu weekendowego, ruch samochodowy sobotę – niedzielę (8 – 9 czerwca) zostanie poprowadzony dwoma pasami.

Od poniedziałku, (10 – 11 czerwca) – wprowadzona zmiana w czasowej organizacji ruchu polegająca na zwężeniu lewostronnym łącznicy wraz ze zwężeniem na odcinku dojazdowym. W trakcie trwania utrudnień, ruch prowadzony będzie wyłącznie prawym pasem łącznicy.

Zakończenie prac planowane jest we wtorek w godzinach wieczornych.

 

Remonnty nawierzchni i mostu na A4 Katowice - Kraków

Przypominamy również o remoncie nawierzchni na 4,5 km odcinku autostrady A4 Kraków – Katowice. Prace prowadzone są w okolicach 376,0 km autostrady. Zamknięty jest lewy pas ruchu, ruch odbywa się dwoma zawężonymi pasami prawym i awaryjnym Z kolei na jezdni prawej Katowice – Kraków ruch odbywa się pasem awaryjnym i częścią pasa prawego jezdni macierzystej oraz pasem lewym jezdni przeciwnej.

Prace trwają także na 388,6 km autostrady A4. Drogowcy remontują obiekt mostowy między węzłem Rudno, a Placem Poboru Opłat w Balicach (km 397) i zajmują ponad kilometrowy odcinek trasy. Zawężone są jezdnie autostrady w obu kierunkach jazdy i obowiązuje ograniczenie prędkości. Prace potrwają do końca lipca 2019 r.

Bieżące remonty nawierzchni autostrady A4 Katowice – Kraków do 7 czerwca:

3 czerwca na węźle Mysłowice (łącznica Kraków – Mysłowice Wesoła),

4 czerwca na obu jezdniach na krótkich odcinkach,

5 i 6 czerwca na węzłach Brzęczkowice, Jeleń i Rudno i Byczyna (łącznica Jaworzno – Kraków)

7 czerwca na węźle Mysłowice (łącznica Kraków – Mysłowice).

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Adrian
2019-06-06 20:53
Mam pytanie, kto , po co, dlaczego i w jakim celu wydał zgodę/wybudował obwodnicę w przekroju 2×2 ? Kraków to chyba jednak nie miasto typu Radom ??

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: