• Facebook - conadrogach
Korki na autostradach A1 i A4

Korki przy punktach poboru opłat na autostradach A1 i A4 to utrapienie kierowców. Autostrady, które miały zapewnić płynny, komfortowy i szybki przejazd stały się wąskim gardłem. Problemem okazał się system poboru opłat, który wymaga manualnej obsługi, co przy dużym natężeniu ruchu powoduje gigantyczne kolejki.

Rząd podjął decyzję, aby zwolnić z opłat kierowców na bramkach na autostradzie A1 we wszystkie weekendy sierpniowe. Zwolnienie z opłat będzie obowiązywało we wszystkie sierpniowe weekendy od piątku od godziny 16.00 do niedzieli do północy. Dodatkowo w tzw. długi weekend związany ze świętem 15 sierpnia, zwolnienie z opłat będzie obowiązywało już od 14 sierpnia.

Kierowcy domagają się także zwolnienia z opłat w inne długie weekendy oraz na autostradzie A4, gdzie na śląskich odcinkach dochodzi do podobnych sytuacji.

W następne wakacje ma być już lepiej. - Trwają prace nad ujednoliceniem i wyborem jednego, sprawnego systemu opłat. Rząd rozważa  wprowadzenie poboru elektronicznego lub systemu winiet - zapewnia premier Donald Tusk.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: