• Facebook - conadrogach
Kraków: Miliony na rozbudowę DK79  - ul. Igołomską
Rozbudowa ul. Igołomskiej w Krakowie będzie kontynuowana. II etap obejmie odcinek DK79 od od ul. Giedroycia do skrzyżowania ul. Brzeskiej z ul. Igołomską. Miasto pozyskało 310 mln zł dotacji z UE na ten cel. Zdjęcia: UM Kraków

310 mln złotych – tyle wynosi unijne dofinansowanie na rozbudowę ul. Igołomskiej w Krakowie, które zostało przyznane dla Krakowa przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Wkrótce ruszy drugi etap inwestycji. Rozbudowanym odcinkiem drogi krajowej nr 79 pojedziemy w 2019 roku.

Pierwszy etap tej ważnej inwestycji został zrealizowany w ubiegłym roku i obejmował przebudowę odcinka od skrzyżowania ul. Igołomskiej z ul. Brzeską do granicy miasta. W tym roku ruszą prace związane z drugim etapem, który jest na etapie procedury podpisania umowy z wykonawcą.

Drugi etap inwestycji obejmie rozbudowę ul. Igołomskiej od ul. Giedroycia do skrzyżowania ul. Brzeskiej z ul. Igołomską. Na długości całego tego odcinka (7,5 km) powstaną ścieżki rowerowe, zostaną również przebudowane wiadukty kolejowe, przewidziana jest budowa zatok i przystanków autobusowych oraz remont pętli tramwajowej w Pleszowie.

Dofinansowanie obejmuje dwa etapy inwestycji, a jego wartość może ulec obniżeniu po rozstrzygnięciu przetargu na II etap rozbudowy ulicy. Kraków otrzyma ponad 310 milionów złotych, czyli pełną kwotę, o jaką wnioskował. To środki unijne z programu operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko”. Wartość całego projektu, który rozpatrywało CUPT, to prawie 437 milionów złotych.

To drugie tak znaczące dofinansowanie dla stolicy Małopolski, po przeznaczeniu 150 mln złotych przebudowę na al. 29 Listopada.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: