1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Kraków: Nocne i weekendowe utrudnienia na DK7 (Opolska i Sosabowskiego)

Kraków: Nocne i weekendowe utrudnienia na DK7 (Opolska i Sosabowskiego)

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl, UM Kraków
  3. 2023-11-30
Kraków: Nocne i weekendowe utrudnienia na DK7 (Opolska i Sosabowskiego)
Od 28 listopada przez około cztery tygodnie utrudnienia w ruchu na ul. Opolskiej DK7 i gen. Sosabowskiego. Zdjęcia: GDDKIA
Przez około cztery tygodnie będą się pojawiać utrudnienia w ruchu na ul. Opolskiej i gen. Sosabowskiego w Krakowie (droga krajowa nr 7). Mają one związek z ostatnimi pracami związanymi z realizacją linii do Górki Narodowej. Roboty będą prowadzone etapowo, w porze nocnej i w weekendy.

Uwaga na utrudnienia w ruchu w rejonie ul. Opolskiej (DK7) i Sosabowskiego w Krakowie. Na ul. Opolskiej po wschodniej i zachodniej stronie tunelu drogowego likwidowane będą tymczasowe perony autobusowe, funkcjonujące w czasie prowadzenia robót budowlanych. Utrudnienia będą polegać na czasowym zwężeniu pasów zewnętrznych.

Aktualne utrudnienia na DK7

W tym samym czasie w dwóch miejscach na ul. Opolskiej – rejon skrzyżowania z ul. Pleszowską oraz rejon kładki dla pieszych nad ul. Opolską – a także w okolicy kładki dla pieszych nad torowiskiem tramwajowym i ul. gen. Sosabowskiego, prowadzona będzie budowa tzw. bramownic pod ekrany zmiennej treści. W związku z tym w rejonie prowadzonych prac zwężone będą skrajne pasy poszczególnych jezdni.

Kiedy S7 Warszawa – Kraków i dalej na południe?

Droga ekspresowa S7 na północ od Krakowa

Droga ekspresowa S7 na północ od Krakowa. Zdjęcia: GDDKIA

Wszystkie aktualne utrudnienia w ruchu na S7

Wykonawca inwestycji, firma Intercor, roboty będzie prowadzić etapowo, w porze nocnej i w weekendy. Utrudnienia związane z likwidacją przystanków tymczasowych oraz budową bramownic potrwają do czterech tygodni.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 7 Jak dojadę - Kraków