1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Kraków: Remont mostu Dębnickiego – po jednym pasie w każdą stronę

Kraków: Remont mostu Dębnickiego – po jednym pasie w każdą stronę

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl, UM Kraków
  3. 2023-07-14
Kraków: Remont mostu Dębnickiego – po jednym pasie w każdą stronę
Utrudnienia na II obwodnicy Krakowa - trwa remont mostu Dębnickiego. Mapa: GoogleMaps
Trwa remont mostu Dębnickiego w Krakowie (II obwodnica miejska). Kierowcy musza uważać na olbrzymie utrudnienia w ruchu, zwłaszcza przez najbliższe 3,5 miesiąca. Obecnie ruch na moście odbywa się po jednym pasie w każdą stronę.

Na dobre ruszył remont mostu Dębnickiego w Krakowie. Most jest częścią II obwodnicy Krakowa. Z uwagi na prowadzone prace wykonawca zdecydował o zawężeniu przeprawy. Ruch na moście jest utrzymany po jednym pasie w każdą stronę. Dla pieszych i rowerzystów dostępny jest chodnik z jednej strony.

Trasa S7 Gdańsk - Rabka-Zdrój – odcinki w przetargach, budowie i użytkowaniu

Wykonawca będzie prowadził prace od poniedziałku do piątku do godz. 20.00, natomiast w weekendy do godz. 18.00. Prace potrwają w sumie 5 miesięcy, ale największe zmiany w organizacji ruchu drogowego zaplanowane są na ok. 3,5 miesiąca.

Prace realizuje firma Most sp. z o.o. z Sopotu, która złożyła najkorzystniejszą ofertę, zarówno pod względem skrócenia terminu przywrócenia pełnej przejezdności, jak i kosztów realizacji (ok. 6,8 mln zł).

Budimex wybuduje obwodnicę Zabierzowa. Nowa DK79 połączy się z obwodnicą Krakowa

Remont mostu Dębnickiego ma na celu poprawę jego stanu technicznego w obrębie płyty pomostowej, a nie wymianę samej nawierzchni jezdni. W ramach zadania wymieniona zostanie zarówno nawierzchnia asfaltowa jezdni, jak i nawierzchnia kap chodnikowych z żywic. Wykonana zostanie również nowa izolacja płyty pomostowej, która zostanie poprzedzona niezbędnymi naprawami jej żelbetowej konstrukcji. Wymienione będą elementy odwodnienia i dylatacje nad przyczółkami, bariery energochłonne, oświetlenie oraz krawężniki. Balustrady zostaną podniesione i zabezpieczone przed korozją.

Prace remontowe przy obiekcie prowadzone będą też w przestrzeni podmostowej na długości bulwarów. W ramach robót wykonane zostanie m.in. nowe zabezpieczenie przed korozją dźwigarów, konserwacja łożysk i okładziny kamiennej przyczółków.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Jak dojadę - Kraków