1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Kraków: W listopadzie koniec remontu mostu Dębnickiego

Kraków: W listopadzie koniec remontu mostu Dębnickiego

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl, UM Kraków
  3. 2023-11-16
Kraków: W listopadzie koniec remontu mostu Dębnickiego
Prace remontowe na moście Dębnickim w Krakowie dobiegają końca. Zdjęcia: GoogleMaps
- Prace remontowe na moście Dębnickim dobiegają końca. W czwartek, 23 listopada będzie można przejechać dwoma pasami w każdą ze stron – zapowiada krakowski magistrat.

Remont mostu Dębnickiego w centrum Krakowa powoli dobiega końca. Zakładany pierwotnie termin zakończenia prac uległ kilkudniowemu przesunięciu ze względu na dodatkowy zakres robót. W czasie prac stwierdzono bardzo zły stan techniczny wsporników zarówno od strony Podgórza jak i po stronie ulicy Zwierzynieckiej. Zdecydowano o wymianie betonu i odtworzeniu zbrojenia wsporników chodnikowych na dojściach do mostu. Prace realizuje firma Most sp. z o.o. z Sopotu.

Obwodnica Krakowa. W tym roku nie będzie otwarcia tunelowego odcinka S52 Węgrzce – Batowice

Obecnie, na moście Dębnickim trwa zbrojenie i betonowanie chodników. Te prace potrwają do końca przyszłego tygodnia. W dalszej kolejności zostanie ułożona izolacja przeciwwodna, a na częściach chodnikowych nawierzchnia żywiczna. Prace związane z układaniem dwóch warstw nawierzchni zaplanowano na 20 i 21 listopada – informuje UM Kraków.

Zakopianka. Te inwestycje mają poprawić podróż na DK7 Kraków – Myślenice

W czwartek, 23 listopada, od wczesnych godzin porannych będzie można przejechać dwoma pasami w każdą ze stron. Wraz z otwarciem w pełni mostu zostanie również udrożniony przejazd przez skrzyżowanie koło Jubilatu, tak by ruch pojazdów w relacji most – Aleje Trzech Wieszczów odbywał się czterema pasami ruchu. Relacje skrętne pozostaną niedostępne, uruchomiona zostanie ponownie sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych przez most Dębnicki.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Jak dojadę - Kraków