1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Krok do budowy S19 Międzyrzec Podlaski – Radzyń

Krok do budowy S19 Międzyrzec Podlaski – Radzyń

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-05-29
Krok do budowy S19 Międzyrzec Podlaski – Radzyń
Po oddaniu odcinków trasy s19 na południe od Lublina teraz czas na odcinki na północy. Zdjęcia: GDDKIA
Wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla odcinka S19 Międzyrzec Podlaski - Radzyń Podlaski trafił dzisiaj (29.05) do wojewody lubelskiego – poinformował lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Oznacza to, że budowa kolejnego odcinka trasy Via Carpatia na północ od Lublina nabiera realnych kształtów.

Spis treści:

Przebieg drogi S19 Międzyrzec Podlaski - Radzyń Podlaski

Mapa przebiegu drogi ekspresowej S19 Międzyrzec Podlaski - Radzyń - Kock

Kto buduje S19?

Kiedy budowa S19 Międzyrzec - Radzyń?

Droga S19 w woj. lubelskim

 

Przebieg drogi S19 Międzyrzec Podlaski - Radzyń Podlaski

Odcinek trasy S19 Międzyrzec Podlaski - Radzyń Podlaski liczyć będzie ok. 22,3 km. Na początkowym fragmencie, o długości ok. 3 km, nowa dwujezdniowa trasa przebiegać będzie w śladzie obecnej drogi krajowej nr 19. Następnie poprowadzona zostanie nowym korytarzem i od zachodniej strony ominie Kąkolewnicę. W ramach inwestycji planowane są dwa węzły drogowe (Kąkolewnica - w okolicach miejscowości Grabowiec oraz Radzyń Podlaski Północ). Ponadto wybudowane zostaną: cztery mosty, jedenaście wiaduktów, przejście dla zwierząt dużych, sześć przejść dla zwierząt średnich, dziesięć przepustów z funkcją przejść dla zwierząt małych oraz drogi dojazdowe i lokalne.

Kolejne opóźnienie w realizacji obwodnicy Białegostoku. S19 Dobrzyniewo – Sokółka w sądzie

Mapa przebiegu drogi ekspresowej S19 Międzyrzec Podlaski - Radzyń - Kock

Mapa przebiegu drogi ekspresowej S19 Międzyrzec Podlaski - Radzyń - Kock

Kto buduje S19?

S19 do Radzynia Podlaskiego realizuje jest od lipca ub. roku firma Stecol Corporation (formuła projektuj i buduj). Zgodnie z założonym harmonogramem wykonawca zakończył etap prac nad projektem budowlanym, co pozwoliło na złożenie wniosku o wydanie decyzji ZRID. Jej uzyskanie umożliwi rozpoczęcie robót budowlanych na ponad 22-kilometrowym odcinku, a także przeprowadzenie procedury związanej z wypłatą odszkodowań za nieruchomości pod drogę.

- Złożenie wniosku o wydanie ZRID to kolejny ważny krok do realizacji tej inwestycji. Wydana decyzja, zwykle z rygorem natychmiastowej wykonalności, określa granice terenu przewidzianego do przejęcia pod budowę drogi i umożliwia rozpoczęcie procedury odszkodowawczej za przejmowane na rzecz Skarbu Państwa nieruchomości. Postępowanie administracyjne mające na celu ustalenie wysokości odszkodowania będzie prowadził Wojewoda Lubelski – wyjaśniają drogwocy.

Kiedy budowa S19 Międzyrzec - Radzyń?

Pierwsze prace w terenie planowane są w I kwartale 2024 roku, nowym odcinkiem powinniśmy pojechać w I połowie 2026 roku. Koszt inwestycji realizowanej w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych to ok. 570,7 mln zł.

Via Carpatia. GDDKIA podpisała umowy na dwa ostatnie odcinki S19 na północ od Lublina

Droga S19 w woj. lubelskim

Droga ekspresowa S19, czyli międzynarodowy szlak transportowy Via Carpatia, w woj. lubelskim będzie liczyć ok. 200 km. W użytkowaniu są już wszystkie jej odcinki na południe od Lublina. W rękach wykonawców są już wszystkie odcinki na północ od Lublina do granicy z woj. mazowieckim. 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S19 Jak dojadę - Międzyrzec Podlaski Jak dojadę - Radzyń Podlaski