1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Krok do umowy na najdroższy odcinek S74

Krok do umowy na najdroższy odcinek S74

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-03-19
Krok do umowy na najdroższy odcinek S74
Lada dzień umowa na realizację S74 Cedzyna - Łagów. Zdjęcie poglądowe: GDDKIA
Nic już nie stoi na drodze do podpisania umowy na realizację S74 między Cedzyną a Łagowem. Najkorzystniejszą ofertę na realizację najdłuższego odcinka S74, a zarazem najdroższej inwestycji drogowej w województwie świętokrzyskim złożyła firma Mota-Engil Central Europe.

Nowa umowa na odcinek S74 

- Zakończyła się przeprowadzona przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych obligatoryjna kontrola uprzednia postępowania przetargowego na realizację odcinka Cedzyna - Łagów. Kolejnym krokiem będzie podpisanie umowy z wyłonionym w przetargu wykonawcą na projekt i budowę drogi ekspresowej S74. Umowa na kwotę ok. 1,1 mld złotych, zostanie podpisana po dostarczeniu przez wykonawcę wymaganych dokumentów, w tym gwarancji należytego wykonania – poinformował kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W tym roku decyzja środowiskowa dla S74 Opatów - Nisko

Przebieg S74 Cedzyna - Łagów 

Odcinek pomiędzy Cedzyna a Łagowem będzie miał około 30 km długości i połączy się z będącym w użytkowaniu fragmentem S74 Kielce – Cedzyna.

Droga biec będzie głównie po nowym śladzie na północ od istniejącej DK74, tworząc obwodnicę Łagowa. W ramach inwestycji zaplanowano budowę czterech węzłów drogowych (Radlin, Wola Jachowa, Makoszyn i Łagów), obwodu utrzymania drogi w Woli Jachowej, dwóch miejsc obsługi podróżnych w Górnie. W ramach zadania powstanie: 16 wiaduktów w ciągu S74 i nad drogą ekspresową, 13 mostów w ciągu drogi ekspresowej i innych dróg publicznych. Przewidziano przejście dla zwierząt typu zielony most i ponad trzydzieści przepustów pełniących funkcje ekologiczne.  

Mapa drogi ekspresowej S74 Kielce - Nisko - stan realizacji

Mapa drogi ekspresowej S74 Kielce - Nisko - stan realizacji

Mapa: GDDKIA

Budowa S74 w woj. świętokrzyskim

Aktualnie trwa realizacja w systemie projektuj i buduj pięciu odcinków S74 w województwie świętokrzyskim o łącznej długości ok. 74 km.

W realizacji pięć odcinków drogi ekspresowej S74 w woj. świętokrzyskim

Po podpisaniu umowy z wykonawcą odcinka Cedzyna – Łagów w realizacji będzie ponad 100 km ekspresowej S74, która komunikuje województwa łódzkie, świętokrzyskie i podkarpackie. Stanowi także połączenie pomiędzy węzłami autostrad A1, A2, a realizowaną trasą S19 Via Carpatia.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S74 Jak dojadę - Kielce