Kto zaprojektuje nową DK8 Kudowa Zdrój – Duszniki i Kłodzko - Szczytna?
Kolejne odcinki dolnośląskiej drogi krajowej nr 8 będą rozbudowane. Ogłoszono przetarg dla odcinków Kudowa - Duszniki i Kłodzko - Szczytna. Z nowej trasy mamy skorzystać w 2024 roku. Zdjęcia: GDDKIA

Drogowcy ogłosili przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy ponad 16-kilometrowego drogi krajowej nr 8 na odcinku granica państwa (Kudowa Zdrój) – Duszniki Zdrój. Prace te wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej mają być zrealizowane do 2021 roku. Budowa trasy ma potrwać trzy lata. Przetargiem objęty jest też odcinek Szczytna –Kłodzko.

Wrocławski oddział GDDKIA chce zlecić wykonawcy przygotowanie dokumentacji projektowej w postaci m.in. Projektu Budowlanego, Projektu Wykonawczego, Dokumentacji Przetargowej dla inwestycji zlokalizowanej w ciągu drogi krajowej nr 8 obejmującej przebudowę drogi na odcinku granica państwa (Kudowa Zdrój) – Duszniki Zdrój (od ok km 0+638 do ok km 16+952). Zamówienie obejmuje również pełnienie nadzoru na etapie realizacji robót budowlanych w oparciu o sporządzoną dokumentację projektową. Drogowcy założyli na to zadanie budżet w wysokości prawie 3,4 mln zł netto.

Zgodnie ze wstępnym harmonogramem prace projektowe mają potrwać do końca 2021 roku. Później zostanie ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy robót budowlanych, które powinny zakończyć się w 2024 roku.

To kolejny już przetarg związany z modernizacją i rozbudową tej jednej z najbardziej niebezpiecznych dróg w województwie dolnośląskim. Kilka dni wcześniej wrocławski oddział GDDKIA ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla prawie 13-kilometrowego odcinka DK8 Szczytna – Kłodzko. Szacowany budżet na to zadanie to ponad 2 mln zł netto. Analogicznie jak dla odcinka Kudowa – Duszniki, zadaniem wykonawcy będzie opracowanie projektu wykonawczego infrastruktury oraz dokumentacji przetargowej, a także pełnienie nadzoru autorskiego nad późniejszymi pracami budowlanymi.

Przypominamy, ze na początku 2019 roku mają zakończyć się prace planistyczne (analiza korytarzowa i opracowanie STEŚ wraz z dokumentacją do decyzji środowiskowej) dla rozbudowy ósemki na odcinku Wrocław – Kłodzko wraz z budową obwodnic miejscowości.

Niebezpieczna DK8 Wrocław-Kłodzko będzie rozbudowana. Jest nadzieja na S8

Mapa przebiegu drogi krajowej nr 8 Kłodzko - Wrocław

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Yarro
2018-09-11 12:59
Zalecam przedefiniowanie projektu do rangi drogi ekspresowej. Skoro z Wrocławia do Kłodzka ma być S8, to jaki sens ma budowanie dalej "wąskiego gardła" do granicy? Na 40km drogi chyba znajdą się pieniądze? To samo do Boboszowa. Nie ma co patrzeć na Czechów, tylko samemu trzeba dbać o własne interesy. Mam rację?

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: