1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Lada dzień pojedziemy obwodnicą Inowrocławia

Lada dzień pojedziemy obwodnicą Inowrocławia

  1. conadrogach.pl
  2. GDDKiA
  3. 2017-06-30
Lada dzień pojedziemy obwodnicą Inowrocławia
Obwodnica Inowrocławia pozwoli ominąć miasto od wschodu. Zdjęcia: GDDKIA
Kończy się budowa obwodnicy Inowrocławia . Prawie 19-kilometrowa trasa ma po dwa pasy w obu kierunkach. Omija ona Inowrocław od wschodu i znacznie skróci czas przejazdu na trasie Toruń - Poznań. Pod koniec czerwca ruszyły prace odbiorowe, co oznacza , że lada dzień skorzystamy z nowego odcinka.

Pod koniec czerwca na trasie głównej obwodnicy Inowrocławia trwały prace odbiorowe, prowadzone przez odpowiednie służby i pracowników GDDKiA. Przeprowadzany był też audyt z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Pozytywne zakończenie wszystkich tych prac, pozwoli na uzyskanie pozwolenia na użytkowanie i jak najszybsze udostepnienie kierowcom tej trasy - zapewniają przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Obwodnica Inowrocławia wkrótce przejezdna

Obwodnica Inowrocławia. Zdjęcia: GDDKIA

 

Obwodnica Inowrocławia powstaje w ciągu drogi krajowej nr 15 i 25. Jest to pierwszy etap budowy drogi, która pozwoli ominąć Inowrocław od wschodu . Prace budowlane etapu rozpoczęły się w kwietniu 2015 r. Wykonawcą prac o wartości ponad 359 mln zł jest konsorcjum firm: Mirbud SA oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Erbedim Sp. z o.o. Zgodnie z umową trasa ma być gotowa w sierpniu. Wszystko jednak wskazuje na to, że z obwodnicy skorzystamy dużo wcześniej.

Planowana jest budowa kolejnego etapu tzw. łącznika obwodnicy o długości prawie 5 km. Ominie on miasto od północy i połączy węzeł Latkowo na DK15 z węzłem Sławęcinek w ciągu DK25.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 15 Utrudnienia na drodze 25 Jak dojadę - Inowrocław