• Facebook - conadrogach
Latem pojedziemy obwodnicą Inowrocławia na DK15 i DK25
W połowie 2017 r. zakończy się budowa I etapu obwodnicy Inowrocławia. Zdjęcia: GDDKIA

Coraz bliżej końca prac na obwodnicy Inowrocławia w województwie kujawsko-pomorskim. Będzie to prawie 19-kilometrowa trasa w ciągu dróg krajowych nr 15 i 25 z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Ominie miasto od wschodu i znacznie skróci czas przejazdu kierowców podróżujących między Toruniem a Poznaniem.

Inwestycja zakłada budowę 3 węzłów drogowych ( „Latkowo”, „Jacewo” i „Tupadły” ), kilkunastu obiektów inżynierskich a także przebudowę istniejącej sieci drogowej, budowę chodników i zatok autobusowych. W ramach prac wykonanych zostanie również wiele urządzeń ochrony środowiska miedzy innymi: ogrodzenia, przejścia dla zwierząt i ekrany akustyczne.

Budowa obwodnicy Inowrocławia - galeria zdjęć. Zdjęcia: GDDKIA

Obwodnica Inowrocławia

Obwodnicę Inowrocławia buduje konsorcjum Mirbudu i Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów Erbedim. W ostatnich dniach na budowanej trasie (droga krajowa nr 15 i 25) wykonawca prowadził roboty w zakresie branży drogowej m.in., warstwy wiążącej, humusowania oraz wykonania oznakowania poziomego ponadto prowadzono roboty w branży wodno – kanalizacyjnej oraz elektroenergetyce i teletechnice. Wszystkie prace mają się skończyć w połowie 2017 r. Inwestycja pochłonie 359 mln zł.

Powyższa inwestycja jest I etapem budowy obejścia Inowrocławia. W toku jest też realizacja kolejnego, prawie 5 kilometrowego odcinka inowrocławskiej obwodnicy na linii wschód-zachód między powstającym węzłem Latkowo a Sławęcinkiem (trasa wylotowa w kierunku Bydgoszczy).

 

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: