1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Małopolskie: W 2018 r. będzie obwodnica Dąbrowy Tarnowskiej w ciągu DK73

Małopolskie: W 2018 r. będzie obwodnica Dąbrowy Tarnowskiej w ciągu DK73

  1. conadrogach.pl
  2. 2015-10-05
Małopolskie: W 2018 r. będzie obwodnica Dąbrowy Tarnowskiej w ciągu DK73
GDDKiA ogłosiła przetarg na budowę obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej. Zdjęcia: GDDKiA
Ogłoszono przetarg na budowę kolejnej obwodnicy w woj. małopolskim. W 2018 roku powstanie obwodnica Dąbrowy Tarnowskiej, która będzie prawie 7 km odcinkiem drogi krajowej nr 73.

Obecnie przez centrum Dąbrowy Tarnowskiej biegnie DK73, która jest trasą ciężkiego ruchu tranzytowego co niekorzystnie wpływa na bezpieczeństwo drogowe w mieście. Starania samorządu gminnego by poprzez budowę obwodnicy poprawić ten stan prowadzone były przez prawie dwie dekady. W tym czasie, mimo wielu trudności, udało się doprowadzić do zakończenia projektowania i uzyskania pozwolenia na budowę. Gwarancja dotycząca budowy obwodnicy znalazła się także w Kontrakcie Terytorialnym podpisanym między Zarządem Województwa Małopolskiego a Ministerstwem Infrastruktury. Rada Ministrów na posiedzeniu w dniu 8 września bieżącego roku podjęła Uchwałę w sprawie ustanowienia Programu wieloletniego pod nazwą „Program budowy dróg krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.)”. Ogłoszenie o przetargu, które ukazało się ostatniego dnia września tego roku jest konsekwencją tej uchwały. Firmy zainteresowane budową obwodnicy mają czas do 10 listopada 2015 r. na składanie ofert.

Obwodnica Dąbrowy Tarnowskiej ma być drogą jednojezdniową, dwupasmową klasy GP, o długości około 6,9 km, przystosowaną do nośności 115 kN/oś. W ramach inwestycji powstaną m.in. skrzyżowania, wiadukty, most, przepusty.
- Roboty mają być ukończone w ciągu 25 miesięcy od daty zawarcia umowy (wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie). Najkrótszy możliwy termin realizacji uwzględniony przy ocenie ofert wynosi 22 miesiące, od daty zawarcia umowy (wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie). Do czasu realizacji robót nie będą wliczane okresy zimowe, czyli przedział czasowy od 15 grudnia do 15 marca – informuje GDDKiA.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 73 Jak dojadę - Dąbrowa Tarnowska