Małopolskie: Zamknięty wiadukt na DK79 w Trzebini
Do sierpnia br. zamknięty dla ruchu pojazdów wiadukt na DK79 w Trzebini woj małopolskie. Zdjęcia: GDDKIA

Od poniedziałku zamknięty dla ruchu pojazdów jest wiadukt na drodze krajowej nr 79 w Trzebini. Prowadzony remont obiektu wymusza taką organizację ruchu. Pojazdy kierowane są na objazdy. Taka sytuacja potrwa do 6 sierpnia br.

Przez najbliższe cztery miesiące wiadukt będzie wyłączony z ruchu. Piesi będą się mogli poruszaćsię po obiekcie wyznaczonym chodnikiem, natomiast pojazdy skierowane zostaną na objazdy.

Trasy proponowanych objazdów w zwiazku z remontem na DK79:

Objazd wiaduktu na DK79 w Trzebini

 

Trasa objazd remontowanego wiaduktu na DK79 w Trzebini

Objazdy DK79 w Trzebini. Źródło: GDDKIA

Wiadukt w Trzebini w ciągu drogi 79 jest obiektem stalowo-betonowym. Część stalowa znajduje się nad torami, natomiast dojazdy są betonowe. W ramach prac remontowych czyszczony był beton ustroju nośnego i podpór, usuwano skorodowane elementy, a w części stalowej starą farbę. Po prawej stronie wiaduktu usunięto już nawierzchnię, chodniki i bariery. Po zamknięciu obiektu nawierzchnia będzie usunięta z jego pozostałej części. Na elementach betonowych ubytki naprawiane będą zaprawami cementowo-modyfikowanymi. Na części podpór założony zostanie tzw. płaszcz żelbetowy. Przyczółki zostaną w całości obłożone płaszczem żelbetowym. Po wykonaniu tych prac beton zostanie pomalowany.

W części stalowej obiektu usunięte zostaną skorodowane elementy i zastąpione nowymi. Część stalowa zostanie pomalowana farbą antykorozyjną. Na górnej części wiaduktu wykonane zostaną izolacje przeciwwilgociowe, położone warstwy nawierzchni wiążąca i ścieralna, odtworzone chodniki , bariery, balustrady, ekrany przeciwporażeniowe i lampy uliczne. Na długości 10 metrów od końców obiektu zostaną wykonane nowe najazdy na płytach przejściowych. Będą wymienione dotychczasowe łożyska gumowe na łożyska garnkowe. Założone zostaną dylatacje modułowe na nakładkach wyciszających, co oznacza, że przejazd po nich nie będzie cichszy niż dotychczas. Wyremontowana zostanie także kanalizacja deszczowa i odwodnienie.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: