• Facebook - conadrogach
Maraton w Warszawie. Zmiany w ruchu drogowym 22-25 kwietnia
24 kwietnia biegacze wystartują w Orlen Warsaw Marathon. Trasa biegu poprowadzona jest ulicami stolicy. Będą zamknięcia i utrudnienia w ruchu.

W najbliższy weekend nie będzie wymiany nawierzchni warszawskich ulic ale drogowcy po raz kolejny zamkną skrzyżowanie w Rembertowie. W ruchu ulicznym stolicy „namieszają” natomiast biegacze, startuje bowiem Orlen Warsaw Marathon.

Maraton w Warszawie

W najbliższą niedzielę 24 kwietnia w Warszawie odbędzie się Orlen Warsaw Marathon. Start i meta maratonu będą przy stadionie PGE Narodowym, trasa biegu o długości 42,195 km prowadzi przez lewobrzeżną i prawobrzeżną Warszawę, biegacze przekraczają Wisłę mostem Świętokrzyski.

Trasa maratonu prowadzi ulicami: Wybrzeże Szczecińskie, Most Świętokrzyski (jezdnia w kierunku Powiśla), Wybrzeże Kościuszkowskie, Wybrzeże Gdańskie (jezdnia w kierunku Mokotowa), R. Sanguszki, Bonifraterska, pl. Krasińskich, Miodowa, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Rondo gen. Ch. de Gaulle’a, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie (cała szerokość jezdni), pl. Na Rozdrożu, al. J.Ch. Szucha, pl. Unii Lubelskiej, Puławska (jezdnia w kierunku centrum), Domaniewska, Bukowińska, Rolna, al. Komisji Edukacji Narodowej (jezdnie w kierunku centrum), I. Ghandi (jezdnia w kierunku al. Komisji Edukacji Narodowej), J. Rosoła (do ul. K. Jeżewskiego jezdnią w kierunku centrum, dalej całą szerokością), Relaksowa, Kabacka, Nowoursynowska, Rzekotki, Podgrzybków, Gąski, Przekorna, Ł. Drewny (trasa rowerowa), Przyczółkowa, al. Wilanowska (jezdnia w kierunku Mokotowa), Jana III Sobieskiego (jezdnia w kierunku centrum), al. W. Witosa (jezdnia w kierunku Mostu Siekierkowskiego), L. van Beethovena, Jana III Sobieskiego, Belwederska (jezdnie w kierunku centrum), J. Gagarina (jezdnia w kierunku centrum), Podchorążych, A. Suligowskiego, Czerniakowska, Wioślarska, Wybrzeże Kościuszkowskie (jeden pas jezdni w kierunku Wilanowa), Most Świętokrzyski (jezdnia w kierunku Pragi), Wybrzeże Szczecińskie do mety na PGE Narodowym. Pierwsi zawodnicy dotrą na metę w czasie nieco ponad 2 godzin. Taki rezultat osiągną jednak tylko sportowcy z tzw. biegowej elity. Limit czasu na pokonanie trasy dla najsłabszych zawodników wynosi 5 godzin i 45 minut.

Ruch uliczny będzie dynamicznie otwierany i zamykany wraz z przemieszczaniem się biegaczy. Ulica Wybrzeże Szczecińskie od skrzyżowania z Mostem Świętokrzyskim do wjazdu na Most Józefa Poniatowskiego będzie wyłączona z ruchu od godziny 6.00 do 15.30. W godz. 8.35 – 9.10 niemożliwy będzie również przejazd Wałem Miedzeszyńskim na odcinku od Mostu Józefa Poniatowskiego do ul. Zwycięzców. Rano maratończycy pobiegną północną czyli prowadzącą w kierunku Powiśla połową Mostu Świętokrzyskiego. Dalej będą poruszali się jezdnią ul. Wybrzeże Gdańskie prowadzącą w kierunku Wilanowa, na jednym pasie utrzymany będzie dojazd do Mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Zamknięte dla ruchu samochodów zostaną Al. Ujazdowskie na całej szerokości. Na ulicach: Puławskiej, Bukowińskiej, Rolnej i al. Komisji Edukacji Narodowej wyłączone z ruchu będą jezdnie do centrum. Na ul. J. Rosoła do ul. K. Jeżewskiego maraton będzie biegł jezdnią w kierunku centrum, dalej całą szerokością. Biegacze będą poruszali się trasą rowerową wzdłuż ul. Ł. Drewny. Następnie pobiegną al. Wilanowską (jezdnią w kierunku Mokotowa) i jezdniami ulic Jana III Sobieskiego i Belwederskiej w stronę centrum. Na ulicach Czerniakowskiej, Wioślarskiej i Wybrzeże Kościuszkowskie maraton pobiegnie jednym z trzech pasów ruchu. Dzięki temu zachowany zostanie przejazd główną arterią dojazdową do mostów Siekierkowskiego i Józefa Poniatowskiego. Na metę na PGE Narodowym maratończycy wrócą Mostem Świętokrzyskim (jezdnią w kierunku Pragi).

Wspólnie z zawodnikami maratonu, choć w przeciwnym kierunku, z Wybrzeża Szczecińskiego, na trasę wyruszą biegacze rywalizujący na dystansie 10 kilometrów. Na starcie pojawi się pięć tysięcy sportowców. Najlepsi z nich pokonają trasie poniżej 30 minut. Pozostali muszą zmieścić się w limicie czasu – 1 godziny i 40 minut. Uczestnicy pobiegną w godz. 8.45 – 10.30 ulicami: Wybrzeże Szczecińskie, Wał Miedzeszyński (jezdnia w kierunku Mostu Siekierkowskiego), gen. A.E. Fieldorfa „Nila”, gen. T. Bora-Komorowskiego, Egipska, Ateńska, Brukselska, Paryska, Zwycięzców, Wał Miedzeszyński, Wybrzeże Szczecińskie, zjazd z al. J. Poniatowskiego do mety na PGE Narodowym. Zmiany ruchu będą mniejsze

Przebudowa ulic Strażackiej i Chełmżyńskiej

Drogowcy nie będą frezowali żadnej ulicy, ale kontynuowana będzie przebudowa skrzyżowania ulic Strażackiej i Chełmżyńskiej. Od piątku, 22 kwietnia ok. godz. 22.00 do poniedziałku, 25 kwietnia ok. 5.00 skrzyżowanie będzie zamknięte. Ruch zostanie całkowicie wstrzymany, możliwy będzie jedynie dojazd do posesji. Objazd zamkniętego skrzyżowania będzie możliwy ulicą Marsa, Żołnierską, ks. I. Skorupki do Piłsudskiego i Chełmżyńskiej. Druga trasa to objazd ulicami: Zabraniecka, Księżnej Anny, Zgrzebna, Rzeczna, Księcia Ziemowita, Swojska, Janowiecka, ks. I. Skorupki, marsz. J. Piłsudskiego.

Swoje trasy zmienią autobusy linii 145, 225 i N24.

145: od ronda na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego/Powstańców w Ząbkach: Powstańców –al. Piłsudskiego (powrót: al. Piłsudskiego – Szwoleżerów – Maczka – Powstańców) – Warszawa: Żołnierska – Marsa i dalej swoją trasą podstawową do krańca Wiatraczna;

225, N24: od skrzyżowania ulic Strażacka/Żołnierska: Żołnierska – Marsa i dalej swoimi trasami podstawowymi do krańców Gocław oraz Dw. Centralny.

Uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z45, która będzie kursować na trasie: Strażacka (pętla tymczasowa) – Chełmżyńska – Ząbki: Piłsudskiego – Powstańców.

Utrudneinia w ruchu drogowym w Warszawie

Inne imprezy i zgromadzenia

W sobotę, 23 kwietnia w godz. 20.30 – 23.00 odbędzie się impreza NightSkating Warszawa i przejazd na rolkach. Uczestnicy wyruszą sprzed pomnika Mikołaja Kopernika na ul. Krakowskie Przedmieście i będą przemieszczali się ulicami: Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Al. Jerozolimskie – Marszałkowska – pl. Bankowy – al. „Solidarności” – Towarowa – pl. A. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – T. Chałubińskiego – al. Niepodległości – J.P. Woronicza – Puławska – pl. Unii Lubelskiej – Bagatela – Al. Ujazdowskie – pl. Trzech Krzyży – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście. Na trasie przejazdu mogą występować chwilowe zatrzymania w ruchu pojazdów.

Na niedzielę zgłoszono zgromadzenie publiczne i przemarsz. W godz. 12.00 – 13.30 odbędzie się zgromadzenie publiczne w al. Solidarności przy katedrze praskiej pw. św. Floriana i przemarsz na pl. Zamkowy, a następnie ul. Krakowskie Przedmieście do kościoła św. Krzyża.

Także w niedzielę w godz. 7.30 – 18.30 na ulicach M. Hemara i Warzelniczej odbędzie się Konkursowa Jazda Samochodem Puchar Wiosny.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: