• Facebook - conadrogach
Mosty Katowice przygotują STEŚ dla drogi S10 Bydgoszcz - Toruń
Podpisanie umowy na STEŚ dla S10 Bydgoszcz-Toruń. Zdjęcia: GDDKiA

Firma Mosty Katowice zajmie się przygotowaniem Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego (STEŚ) z elementami Koncepcji Programowej wraz z materiałami do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla drogi ekspresowej S10 na odcinku Bydgoszcz – Toruń.

Droga ekspresowa S10 na trasie Bydgoszcz – Toruń będzie liczyć około 50 kilometrów. Będzie drogą dwujezdniową po dwa pasy ruchu w każdym kierunku i z pasami awaryjnymi. Projektanci przewidzą też możliwość docelowego poszerzenia drogi do trzech pasów ruchu.

Do tej pory na drodze zmierzającej do budowy S10 wykonano Studium Korytarzowe, będące elementem wyjściowym do opracowania Studium Techniczno – Ekonomiczno – Środowiskowego, które umożliwi uściślenie zakresu rzeczowego inwestycji i posłuży do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizacje przedsięwzięcia ( DŚU ). Wykonawca będzie miał czas na STRŚ-R i uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach do I połowy 2018 r. Po zakończeniu cyklu przygotowania, inwestycja jest planowana do realizacji w systemie "Projektuj i Buduj".

Droga ekspresowa S10 o długości docelowej ok. 460 km ma za zadanie połączyć Warszawę ze Szczecinem i utworzyć ważną oś transportu drogowego pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem.  

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: