Można budować kolejny odcinek S17 - Wschodniej Obwodnicy Warszawy
Jest zielone światło dla budowy 2,5 km odcinka Wschodniej Obwodnicy Warszawy w ciągu S17. Zdjęcia: GDDKIA

Wojewoda mazowiecki wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla odcinka drogi ekspresowej S17 od węzła Zakręt do węzła Lubelska (bez węzła). Ten 2,5-kilometrowy odcinek jest jednym z fragmentów Wschodniej Obwodnicy Warszawy. Trasa ma być gotowa w pod koniec I połowy 2021 roku.

- Decyzja ZRID umożliwi przejęcie nieruchomości pod budowaną drogę i rozpoczęcie procedury odszkodowawczej. Wykonawca inwestycji, po przekazaniu placu budowy, będzie mógł rozpocząć prace. (…). Uzyskanie decyzji ZRID umożliwia rozpoczęcie procesu szacowania wartości nieruchomości przejętych pod budowę drogi i wypłaty odszkodowań od dnia, w którym decyzja stanie się ostateczna. Wysokość odszkodowania ustala wojewoda w postępowaniu administracyjnym, które kończy się wydaniem decyzji o ustaleniu odszkodowania. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie wypłacać należne kwoty – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Docelowo Wschodnia Obwodnica Warszawy w ciągu drogi ekspresowej S17 będzie miała długość ponad 20 kilometrów. Pobiegnie od węzła Drewnica na obwodnicy Marek do węzła Lubelska spinającego Południową Obwodnicę Warszawy (droga S2) z autostradą A2 w kierunku Mińska Mazowieckiego. Jej realizację podzielono na trzy etapy:

  • etap 1 – odcinek drogi S17 węzeł „Drewnica” – węzeł „Zakręt” (bez węzła),
  • etap 2 – odcinek drogi S17 węzeł „Zakręt” – węzeł „Lubelska”
  • etap 3 - S17 węzeł Lubelska

 

Mapa przebiegu Wschodniej Obwodnicy Warszawy na odcinku S17 Zakręt - Lubelska

Mapa przebiegu Wschodniej Obwodnicy Warszawy na odcinku S17 Zakręt - Lubelska. Mapa: GDDKIA

 

Wydana decyzja dotyczy 2,5 km odcinka Zakręt – Lubelska. Projektowany odcinek drogi ekspresowej S17 przebiega częściowo po nowym śladzie oraz wzdłuż istniejącej drogi krajowej nr 17. Będzie drogą ekspresową o przekroju2 x 3 pasy ruchu. W ramach tego zadania powstanie węzeł drogowy Zakręt. Natomiast budowa węzła Lubelska jest odrębnym zadaniem.

Realizacją odcinka S17 węzeł Zakręt – węzeł Lubelska zajmuje się firma Warbud. Umowę o wartości około 225 mln zł podpisano 22 listopada 2017 roku. Wykonawca ma od tej daty 34 miesiące na oddanie gotowego odcinka obwodnicy Warszawy.

Wschodnia Obwodnica Warszawy: Przetarg na projekt dla S17 Drewnica - Ząbki

Na realizację czeka jeszcze odcinek S17 Ząbki – Zakręt (jedno z zadań w ramach I etapu), przebiegający przez Wesołą. W tym przypadku prace ruszą dopiero po wydaniu ostatecznej decyzji środowiskowej. Przypomnijmy, z przebiegiem tego odcinka nie godzą się mieszkańcy Wesołej.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

ls42
2019-01-08 18:14
idzie do przodu, a przecież mogło się załamać. Głowa do góry enrico
enrico
2018-07-16 21:24
2,5 km S17- w ciągu 3 lat(?!)- tempo budowy iście ekspresowe. Dlatego WOW (d.c. S17) do Drewnicy (w.na S8) zbudują najwcześniej ok. 2027-30r. Szaleńcze tempo!!

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: