1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Można budować ostatni odcinek S11 w Zachodniopomorskim

Można budować ostatni odcinek S11 w Zachodniopomorskim

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2022-11-29
Można budować ostatni odcinek S11 w Zachodniopomorskim
S11 Bobolice-Szczecinek na prostej drodze do budowy. Mapa: GDDKIA
Jest ważna decyzja dla budowy drogi ekspresowej S11. Wojewoda Zachodniopomorski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla odcinka drogi S11 Bobolice – Szczecinek, o długości ponad 24 km. Jest to ostatni do zrealizowania fragment trasy S11 w woj. zachodniopomorskim. Kiedy zakończy się budowa ekspresowej S11-ki na północy Polski?

Odcinek S11 Bobolice - Szczecinek będzie liczył 24,3 km. Połączy budowane obecnie odcinki Koszalin - Bobolice (będą gotowe w przyszłym roku) i obwodnicę Szczecinka (oddaną do ruchu w 2019 r.). Będzie to ostatni fragment S11 budowany w województwie zachodniopomorskim. Realizacja inwestycji planowana jest w latach 2023-2026. Zielonym światłem do budowy odcinka jest wydana decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Wraz z wydaniem tej decyzji rozpoczyna się procedura odszkodowawcza za grunty przejęte pod drogę. Przypominamy, że od 2018 roku trwały prace projektowe - opracowanie Koncepcji programowej wraz z projektem budowlanym. Realizowała je firma Transprojekt Gdański za 6 mln zł. 

Nowa S11 Bobolice - Szczecinek ma być dwujezdniową drogą ekspresową o dwóch pasach ruchu w każdą stronę. Na tym odcinku powstaną dwa węzły drogowe - Wierzchowo oraz Szczecinek Północ. Ten ostatni powstanie w miejscu obecnego ronda na północnym końcu obwodnicy Szczecinka. Na południe od węzła Wierzchowo przewidziana jest realizacja pary Miejsc Obsługi Podróżnych. Obiekty te będą posiadały rezerwę pod budowę stacji paliw i restauracji. Przewidziano budowę 26 obiektów mostowych, w tym trzech górnych przejść dla zwierząt.

Powstaje pierwszy szlakowy odcinek drogi ekspresowej S11 – aktualności z budowy S11 Koszalin - Bobolice

Budowa drogi ekspresowej s11 Koszalin - Bobolice

Budowa drogi ekspresowej S11 Koszalin - Bobolice. Zdjęcia: GDDKIA


Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S11 Jak dojadę - Bobolice Jak dojadę - Szczecinek