Na północy Wrocławia remont drogi wylotowej DW342 w kierunku Obornik Śląskich
Uwaga kierowcy! Ruszyła przebudowa ulic Obornickiej, Pełczyńskiej, Zajączkowskiej i Pęgowskiej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 342 we Wrocławiu. To północna wylotówka w kierunku Obornik Śląskich.

Od kilku dni trwa przebudowa północnej trasy wylotowej Wrocławia w kierunku Obornik Śląskich. Chodzi o prace na ulicach Obornickiej, Pełczyńskiej, Zajączkowskiej i Pęgowskiej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 342. Prace rozpoczęte w pierwszy weekend lipca powodują duże utrudnienia w ruchu.

W związku z przebudową trasy wylotowej Wrocław – Oborniki Śląskie wdrożono nową organizację ruchu, która będzie obowiązywać przez około pół roku. Cała przebudowa tych ulic potrwa 24 miesiące. 

Ruch w rejonie osiedla Świniary będzie utrudniony – zalecany objazd przez S5/DK5. Ruch samochodów powyżej 3,5 tony będzie także odbywał się przez drogi S5/DK5.

Ruch wahadłowy na Zajączkowskiej i Pęgowskiej

Organizacja ruchu zastępczego na ul. Zajączkowskiej będzie polegała na zamknięciu połówkowym jezdni – strony zachodniej na odcinku od budynku przy ul. Zajączkowskiej 1 do budynku przy Zajączkowskiej 53. Ruch w rejonie będzie odbywał się na zasadzie wahadeł z sygnalizacją świetlną. Część istniejących chodników będzie zamknięta, na niektórych odcinkach zostaną wybudowane ciągi piesze tymczasowe.

Organizacja ruchu zastępczego na ul. Pęgowskiej z kolei polega na zamknięciu połówkowym jezdni – strony zachodniej na odcinku od budynku Pęgowska 12 do skrzyżowania z ul. Mikory. Ruch w rejonie będzie odbywał się na zasadzie wahadeł z sygnalizacją świetlną. Część istniejących chodników będzie zamknięta, na niektórych odcinkach zostaną wybudowane tymczasowe ciągi piesze.

Ruch autobusów MPK będzie odbywał się na zasadach takich, jak ruch pojazdów osobowych. Przystanki komunikacji miejskiej zostaną zlokalizowane w rejonie budynku przy ul. Zajączkowskiej 1 oraz w rejonie budynku przy ul. Pęgowskiej 2.

Przebudowa wrocławskich ulic ciągu drogi wojewódzkiej nr 342 to bardzo duża inwestycja, oczekiwana przez mieszkańców Wrocławia. Będzie kosztować 75,93 miliona złotych, z czego 68,98 mln zł wykłada gmina, a 6,95 mln zł MPWiK. Prace wykona firma Skanska.

W trakcie inwestycji wykonawca rozbuduje odcinek ul. Obornickiej od ul. Bałtyckiej do ul. Bezpiecznej, skrzyżowanie ul. Obornickiej z Parnickiego i z Bezpieczną, wybuduje ścieżki rowerowe, chodniki, zatoki autobusowe, przebudowane zostaną perony przystankowe, wykonane będzie odwodnienie.

Ulica Pełczyńska przebudowana zostanie od ul. Kominiarskiej (łącznie ze skrzyżowaniem) do Jana Nowaka-Jeziorańskiego – rondo Kielara (bez skrzyżowania). Przebudowane zostaną skrzyżowania z ulicami Kominiarską, Kaczeńcową, Podbiałową, Ostową i Ćwiczebną. Wybudowany zostanie nowy wlot ulicy Melioranckiej do Pełczyńskiej.

Ulica Zajączkowska rozbudowana będzie wraz z fragmentem ul. Pełczyńskiej od ul. Kminkowej (Pęgowska 153) do Pęgowskiej (Zajączkowska 53).

Ulica Pęgowska na odcinku od ulicy Zajączkowskiej do ul. Zarzecze. Przebudowa obejmie skrzyżowania z ul. Zalipie, Zabłocie, Dalmira, Mikory/ Zaziębie, Zarzecze, Mikory.

Projekt jest dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: