Na remontowanej A4 pod Wrocławiem ruch po jezdni na Katowice
Od 4 do 17 czerwca na bramkach autostrady A4 pod Wrocławiem (PPO Karwiany) dostępne będą trzy bramki w kierunku Katowic oraz pięć bramek w kierunku granicy z Niemcami. Zdjęcia: GDDKIA

Dzisiaj zmieniła się organizacji ruchu przy Punkcie Poboru Opłat Karwiany na autostradzie A4 koło Wrocławia. Ruch pojazdów na remontowanym odcinku został puszczony jezdnią południowa w kierunku Katowic. Na bramkach obowiązuje ręczne wydawanie biletów. Kierowcy powinni sprawdzić sytuacje na A4 i w razie korków wybierać inne trasy.

Od 4 do 17 czerwca potrwa kolejny etap prac, podczas którego dostępne będą trzy bramki w kierunku Katowic oraz pięć bramek w kierunku granicy z Niemcami. Remontowanych będzie pięć skrajnych bramek w kierunku granicy, a ruch odbywa się dwukierunkowo na jezdni w kierunku Katowic.

 

 

Remont autostrady A4 na bramkach pod Wrocławiem

Remont autostrady A4 na bramkach pod Wrocławiem. Ruszył II etap i zmieniła się organizacja ruchu. Zdjecia: GDDKIA

 

Po zakończeniu tego etapu kierowcy mogą nieco odetchnąć, bo zmniejszą się utrudnienia. Do tego czasu kierowcom pojazdów osobowych i dostawczych do 3,5 tony zaleca się objazd drogami wojewódzkimi nr 346, 395 i drogą krajową nr 8. Objazd ten jest oznakowany.

W ostatnim etapie, który rozpocznie się 18 czerwca, prace prowadzone będą w środkowej części placu i na pięciu bramkach. - Tuż przed placem poboru opłat będzie jeszcze zwężenie do jednego pasa, na długości ok 100 m, co wynika ze względów technologii i organizacji robót nawierzchniowych. Pełną przepustowość PPO Karwiany przywrócimy 25 czerwca – dodają drogowcy w wrocławskiego oddziału GDDKIA.

Przypominamy, że od 4 do 21 czerwca zamknięty będzie również parking przy PPO Karwiany.

W trakcie remontu PPO Karwiany nie jest możliwy przejazdy pojazdów ponadgabarytowych. - Niestety, niektórzy przewoźnicy o tym zapominają i zjechanie takich pojazdów z trasy, dodatkowo generuje olbrzymie utrudnienia dla innych kierowców. Właśnie takie sytuacje miały niestety miejsce w ostatni weekend - przestrzegają drogowcy.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: