1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Na S7 pod Warszawą ograniczenie do 80 km/h

Na S7 pod Warszawą ograniczenie do 80 km/h

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-09-25
Na S7 pod Warszawą ograniczenie do 80 km/h
Do przyszłego roku ograniczenie prędkości do 80 km/h na odc. S7 Lesznowola - Tarczyn. Zdjęcia: GDDKIA
Na ostatni odcinek drogi ekspresowej S7 na południe od Warszawy kierowcy czekali latami. Jako ostatni udostępniono odcinek Lesznowola – Tarczyn, ale drogowcy przypominają, że nadal trwają prace poza jezdniami. Kierowcy musza pamiętać o ograniczeniu prędkości do 80 km.h.

Na odcinku drogi ekspresowej S7 pomiędzy Lesznowolą a Tarczynem obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h. To za sprawą prowadzonych prac poza ciągiem głównym, w tym siatki ogrodzeniowej. Zgodnie z umową termin ich zakończenia to I kwartał 2024 r.

- Mobilizujemy wykonawcę do przyspieszenia prac. Prosimy o ostrożną jazdę i przestrzeganie ograniczenia prędkości – informuje warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.



Nowy węzeł na S7 Warszawa – Kraków. Łatwiejszy dojazd dla Piaseczna i okolic

Droga ekspresowa S7 Lesznowola - Tarczyn. Zdjęcia: GDDKIA

Odcinek drogi ekspresowej S7 pomiędzy węzłami Lesznowola i Tarczyn Północ został udostępniony do ruchu pod koniec kwietnia br. To ostatni odcinek realizacyjny S7 Warszawa – Grójec.

Do ruchu udostępnione zostały obie jezdnie w pełnym przekroju dwóch pasów na odcinku ponad 17 kilometrów trasy pomiędzy węzłami Lesznowola i Tarczyn Południe. Na tym odcinku, z uwagi na prace prowadzone jeszcze na drogach serwisowych i lokalnych, a także w najbliższym sąsiedztwie trasy głównej, obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h. Można już korzystać z węzła Złotokłos i Antoniów, a także z wybudowanych na sąsiednich odcinkach S7 węzłów Lesznowola oraz Tarczyn Południe. Trwają ostatnie prace przy węźle Tarczyn Północ. Po ich zakończeniu oraz uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie także ten węzeł zostanie udostępniony do ruchu. 

Nowy węzeł na S7 Warszawa – Kraków. Łatwiejszy dojazd dla Piaseczna i okolic

Obecnie, po oddaniu fragmnetu w woj. małopolskim, Moczydło - Miechów, kierowcy mogą korzystać z trasy S7 o długości około 250 km pomiędzy Warszawą, Radomiem i Kielcami, aż do Miechowa za granicą województw świętokrzyskiego i małopolskiego.

Otwarcie S7 Moczydło – Miechów na granicy woj. świętokrzyskiego i małopolskiego

Droga ekspresowa S7 na trasie Warszawa - Kraków coraz dłuższa

Droga ekspresowa S7 na trasie Warszawa - Kraków coraz dłuższa. Zdjęcia: GDDKIA

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S7 Jak dojadę - Lesznowola Jak dojadę - Tarczyn