1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Na wiosnę obwodnica Szczecinka na DK20

Na wiosnę obwodnica Szczecinka na DK20

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-07-01
Na wiosnę obwodnica Szczecinka na DK20
Obwodnica Szczecinka w ciągu DK20 w budowie. Zdjęcia: GDDKIA
Powstaje kolejna część obwodnicy Szczecinka w ciągu drogi krajowej DK20. Jest ona uzupełnieniem wschodniej obwodnicy w ciągu drogi ekspresowej S11. Kiedy obwodnica Szczecinka będzie gotowa? Oto jak wygląda obecnie jej budowa – nowe zdjęcia.

Trwa budowa obwodnicy Szczecinka na DK20. Nowa trasa od południa ominie miasto i poprzez nowy węzeł drogowy Szczecinek Południe połączy się obwodnicą w ciągu S11. Dzięki tej drodze cały ruch tranzytowy z DK20 nie będzie musiał wjeżdżać do Szczecinka.

Wszystkie utrudnienia na DK11

Budowa obwodnicy Szczecinka w ciągu DK20

Budowa obwodnicy Szczecinka w ciągu DK20. Zdjęcia: GDDKIA

Obecnie szczególnie zaawansowane są roboty w zakresie obiektów mostowych. Gotowa jest konstrukcja wiaduktu nad linią kolejową, przejścia górnego i dolnego dla zwierząt oraz wiaduktu węzła Szczecinek Południe. Trwają też prace przy wykonywaniu nawierzchni. Zaawansowane są też prace przy węźle Szczecinek Południe. 

Budowa obwodnicy Szczecinka w ciągu DK20

Zdjęcia: GDDKIA

Kiedy obwodnica Szczecinka będzie gotowa?

Wiosną przyszłego roku kierowcy ominą Szczecinek nową częścią obwodnicy w ciągu drogi krajowej DK20. Oddanie trasy do ruchu planowane jest w kwietniu 2025 r. 

Kiedy obwodnica Szczecinka będzie gotowa?

Zdjęcia: GDDKIA

Przypominamy, że w woj. zachodniopomorskim powstaje ostatni fragment drogi ekspresowej S11. To część pomiędzy Bobolicami a obwodnicą Szczecinka. W zwiazku z budową trasy, w ostatnich dniach na węźle Szczecinek Pólnoc kilka dni temu została udostępniona łącznica. Zmieniła się organizacja ruchu wjazdu do Szczecinka i wyjazdu z niego w kierunku na Koszalin, m.in. zamknięto ruch na ulicy Koszalińskiej (stara DK11) na wysokości stacji paliw Shella.

Szykują się duże zmiany na S11 obwodnicy Szczecinka

Budowa obwodnicy Szczecinka w ciągi DK20

Zdjęcia: GDDKIA

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 20 Jak dojadę - Szczecinek