Nie ma już wysepek na PPO Pruszków. Dzisiaj umowa na rozbudowę A2 Łódź - Warszawa
Zniknęły wysepki poboru opłat Pruszków na autostradzie A2. Zdjęcia: GDDKIA

Zniknęły wysepki i słupy na Punkcie Poboru Opłat Pruszków w ciągu autostrady A2. Wszystkie prace mają zakończyć się w czerwcu br. To jeden z etapów rozbudowy autostrady A2 Łódź - Warszawa. Dzisiaj planowane jest podpisanie umowy na rozbudowę mazowieckiego odcinka trasy.

Remont PPO Pruszków odbywa się na wygrodzonym fragmencie autostrady A2, przygotowanym pod Plac Poboru Opłat Pruszków. Ciężki sprzęt do rozbiórek skończył już swoją pracę. Trwa usuwanie pozostałości starego betonu, zbrojenia, porządkowanie. Rozebranych zostało siedem wysp segregacyjnych. W przyszłym tygodniu wykonawca planuje rozpocząć układanie podbudowy - wyremontowana zostanie także betonowa nawierzchnia autostrady.

Finalnie kierowcy będą mieli do dyspozycji dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Ruch będzie odbywał się płynnie, bez ograniczenia prędkości. Zakończenie robót przewidziano na koniec czerwca 2019 r.

Likwidacja niepotrzebnej infrastruktury na PPO Pruszków to jeden z etapów prac, które mają wpłynąc na upłynnienie ruchu na autostradzie A2 z Łodzi do Warszawy. Kolejnym krokiem ma być rozbudowa odcinków o dodatkowy pas ruchu w woj. łódzkim i mazowieckim. Dla odcinka łodzkiego (od węzła Łódź Północ do granicy z województwem mazowieckim) zawarto już umowę na opracowanie dokumentacji projektowej. Dzisiaj prace projektowe będą zlecone wykonawcy odcinka mazowieckiego od granicy z woj. łódzkim do węzła Konotopa pod Warszawą (długość 43 km). 

Na efekty pracy projektantów, którzy opracują analizę techniczną z elementami koncepcji na budowę trzeciego pasa ruchu i uzyskają decyzję środowiskową, poczekamy 19 miesięcy. Dalszym etapem będzie ogłoszenie przetargów w trybie projektuj i buduj na poszerzenie blisko 90 km autostrady A2 o dodatkowy pas ruchu wykorzystując na ten cel szeroki pas dzielący jaki przewidziano na ten cel. Zakończenie inwestycji planowana jest na połowę 2025 r.

Poszerzenie autostrady A2 związane jest z rosnącym natężeniem ruchu oraz planowaną realizacją Centralnego Portu Komunikacyjnego w sąsiedztwie autostrady. Według rządowych obietnic, podrózowanie odcinkiem A2 Łodź - Warszawa ma być bezpłatne dla aut osobowych. 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

enrico
2019-04-05 15:30
Szanowni- PPO były na ,,tamte czasy" potrzebne - segregowały ruch i pobierano niezbędne opłaty (jako myto zwracające m.in koszty na budowę). Obecnie mają być stosowane elektroniczne systemy poboru opłat, gdzie bez zatrzymywania pojazdy są zdalnie ,, namierzane" (nr rej., marka, typ, kolor) na specjalnych bramownicach. Potem kierowcom naliczane są/będą stosowne opłaty, w zależności od kategorii drogi (A lub S) , rodzaju pojazdu oraz długości przejechanej trasy. Kierowcy będą mogli płacić ; tel komórkowymi lub przelewami z konta bankowego, albo płacić na podane konto po przysłaniu im pisemnej faktury. elPolako - winiety, to też już przeżytek. Promuj nowoczesność na drogach- za niedługo będziemy jeździć ,,elektrykami", już w wielu miejscach są pkt-y ładowania ich baterii.
elPolako
2019-04-01 13:02
Rząd pobiera opłaty z paliwa a Place Poboru Opłat wymyslil ktos debilny pochłonęły mnostwo pieniedzy i miesca ; winiety to dobro a nie korki ; zwolniony przesyl towarow i uslug; debilizm
auto2019
2019-03-31 10:33
Dlaczego będą zlikwidowane Placy Poboru Opłat. Tylko marnowanie i wyrżucanie Pieniędzy. Ludzie pojadą za darmo a potem śię dżiwią z GDDKiA że nie ma Pieniędzy na Budowe kolejnych Autostrad i Dróg Ekspresowych. Jeżeli to powoduje Wypadki, niech jadą prżepisowo, to nie będżie Wypadków. Niech będżie płatna odrazu. To potem nie będżie Problemów z Pieniędzmi.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: