1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Nocne utrudnienia na autostradzie A4 w Katowicach. Powstaje system zarządzania ruchem

Nocne utrudnienia na autostradzie A4 w Katowicach. Powstaje system zarządzania ruchem

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-06-18
Nocne utrudnienia na autostradzie A4 w Katowicach. Powstaje system zarządzania ruchem
Na A4 w Katowicach prace przy krajowym systemie zarządzania ruchem. Zdjęcia: GDDKIA
Uwaga kierowcy, na autostradzie A4 w Katowicach ruszył montaż systemu zarządzania ruchem. Prace prowadzone będą do czwartku (20 czerwca) w godzinach wieczornych i nocnych. Trzeba uważać na utrudnienia i ograniczyć prędkość.

We wtorek drogowcy rozpoczęli montaż krajowego systemu zarządzania ruchem na autostradzie A4 w Katowicach. Prace prowadzone są w godzinach od 18:00 do 6:00 i potrwają do czwartku (20 czerwca).

Kierowcy muszą przygotowac się na duze utrudnienia w ruchu na A4. W czasie robót, wyłączony z ruchu zostanie lewy pas jezdni w kierunku Wrocławia. Trzeba zwolnić.

Wszystkie aktualne utrudnienia na autostradzie A4

Po wdrożeniu systemu autostrada A4 zostanie wyposażona w nowoczesne urządzenia na bieżąco monitorujące warunki ruchu drogowego i jego zmiany. To pozwoli na dynamiczne zarządzanie ruchem oraz bieżące informowanie podróżujących o sytuacji na drodze. Kierowcom będą przekazywane aktualne, istotne informacje m.in. o zdarzeniach na drodze, warunkach atmosferycznych czy objazdach. 

Krajowy System Zarządzania Ruchem (KSZR) stanowi zbiór powiązanych ze sobą projektów i działań, których efektem będzie wdrożenie zintegrowanego systemu teleinformatycznego umożliwiającego świadczenie usług dynamicznego zarządzanie ruchem, informacją o warunkach ruchu na sieci dróg krajowych, wsparcie procesów utrzymania infrastruktury drogowej oraz zarządzania

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A4 Jak dojadę - Katowice