1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Nową drogą ominiemy Szwecję

Nową drogą ominiemy Szwecję

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-02-10
Nową drogą ominiemy Szwecję
Mapa przebiegu obwodnicy Szwecji w ciągu DK22. Mapa: GDDKIA
Jest umowa na realizację obwodnicy Szwecji w ciągu drogi krajowej nr 22 (DK22) w woj. zachodniopomorskim. Trasę, która od południa ominie miejscowość, zrealizuje Budimex.

- Podpisaliśmy umowę na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Szwecji w ciągu drogi krajowej nr 22. Trasę o długości 4,18 km zrealizuje za kwotę 60,7 mln zł firma Budimex. Wykonawca będzie miał 17 miesięcy na projektowanie wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID), przy czym wniosek o wydanie decyzji ZRID będzie musiał być złożony w ciągu 10 miesięcy. Na realizację robót przewidziano 15 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych od 16 grudnia do 15 marca – poinformował szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych.

Oznacza to, że na przełomie tego i przyszłego roku powinien zostać złożony wniosek o wydanie decyzji ZRID. Jej uzyskanie i rozpoczęcie robót budowlanych będzie możliwe w III kwartale 2025 roku. Gotową obwodnicą ominiemy Szwecję w II kwartale 2027 roku.

Obwodnica ominie od południa położoną na północ od Wałcza miejscowość Szwecja, wyprowadzając z niej ruch tranzytowy. Będzie to jednojezdniowa droga klasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego). Trasa przetnie rzekę Pilawa, na której planowana jest budowa mostu o długości 78 metrów. Obiekt będzie również pełnił funkcję dolnego przejścia dla zwierząt. W ramach inwestycji powstaną także dwa wiadukty dla dróg lokalnych nad obwodnicą.

Mapa przebiegu obwodnicy Szwecji w ciągu DK22

Mapa: GDDKIA

Nowymi obwodnicami ominiemy dziewięć miast w woj. zachodniopomorskim

W rozpisanym na lata 2020-2030 rządowym Programie budowy 100 obwodnic znajduje dziewięć nowych obwodnic w woj. zachodniopomorskim. Na obwodnicy Gryfina w ciągu DK31 i Szczecinka w ciągu DK20 trwają już roboty budowlane. Wkrótce ruszą roboty budowlane dla obwodnicy Kołbaskowa w ciągu DK13.

Nowymi obwodnicami ominiemy dziewięć miast w woj. zachodniopomorskim

Mapa: GDDKIA

 

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 22